Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termet Mini Max, max temperatura c.o. tylko 40C?!

19 Sep 2008 09:01 4115 6
  • Level 10  
    Witam,

mam problem z piecykiem Mini Max z Termetu. Użytkuję go już kilka lat i nie było najmniejszych problemów. W tym roku po włączeniu ogrzewania okazało się, że nie można uatawić wyższej temperatury wody grzewczej niż 40 stopni celcjusza (potencjometr ustawiony maksymalnie w prawo).
    Kompletnie nie mam pojęcia co mogło się stać.
    Proszę o pomoc, może ktoś wie na czym polega usterka.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 25  
    do wymiany czujnik temp. NTC
  • Level 10  
    serwo66 wrote:
    do wymiany czujnik temp. NTC

Dziękuje bardzo za odpowiedź, chciałbym się jednak upewnić czy dobrze przedstawiłem problem. Ciepła woda użytkowa działa normalnie (potencjometrem można ustawić temperaturę od 35 do 60 stopni). Po przełączeniu na ogrzewanie temperaturę wody grzewczej można ustawić jedynie w zakresie od 25 do 40 stopni.Kocioł pracuje normalnie a po osiągnięciu 42-43 stopni wyłącza się.
    Czy to napewno czujnik NTC czy może coś ze sterownikiem?
  • Level 25  
    sprawdz w prosty sposób zmień czujnik NTC z c.o. na c.w.u. i wtedy centralne powinno działać dobrze
  • Level 10  
    serwo66 wrote:
    sprawdz w prosty sposób zmień czujnik NTC z c.o. na c.w.u. i wtedy centralne powinno działać dobrze

Zamieniłem czujniki - bez efektu, c.wu. działa normalnie, c.o. tak jak było.
    Problem ciągle ten sam, wybierakiem temperatury można ustawić maksymalnie 40 stopni. Kocioł wyłącza się przy 43-44.
  • Level 36  
    Witam, czy ten piec ma czujnik tzw "pogodowy'?, jeśli tak to na zewnątrz jest jeszcze w miarę ciepło i może go blokować.
  • Level 10  
    NIUTAT wrote:
    Witam, czy ten piec ma czujnik tzw "pogodowy'?, jeśli tak to na zewnątrz jest jeszcze w miarę ciepło i może go blokować.

Nie, nie ma zewnętrznych czujników, jedynie regulator temperatury Auraton 2005. Jestem laikiem w tych sprawach, ale wygląda mi na sterownik a konkretnie wybierak temperatury c.o.. Jak wcześniej pisałem kocioł działa prawidłowo, tzn. układ c.wu. pracuje normalnie w pełnym zakresie temperatur, układ c.wu. również jednak nie można ustawić temperatury innej niż w zakresie 25-40 stopni. Po osiągnięciu 43-44 stopni sterownik wyłącza palnik potem przez jakiś czas wyświetlany jest kod L3 (zawsze tak było po odcięciu dopływu gazu), gdy temperatura wody grzewczej spadnie poniżej 40 stopni kocioł włącza się ponownie. Tak więc wszystko jest ok. poza tym, że nie można ustawić wyższej temperatury wody grzewczej niż 40 stopni (przeważnie ustawiałem na 70-75 stopni),podejrzewam, że kocioł przestawił się w jakiś sposób na system ogrzewania podłogowego.
    Czy ktoś wie jak to zmienić?