Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung J700 i wymiana wyświetlacza

onrad18 19 Wrz 2008 12:00 23488 37
  • #1 19 Wrz 2008 12:00
    onrad18
    Poziom 22  

Dostałem samsunga j700 na wymiane wyswietlacza , zamowiłem nowy wstawiłem i sie okazało że nie działają trzy przyciski na górnej klawiaturze , a na starym wszytskie działaja , zauważyłem że budowa płytki wyświetlacza bardzo różni sie od oryginalnej , cvzy były jakieś dwie różne płytki od wyświetlaczy ?? czy ktoś sie spotkał z takim problemem

0 29
  • Napad.pl
  • #2 19 Wrz 2008 12:02
    dziekanone
    Poziom 29  

Najprawdopodobniej zakupiłeś chińczyka.

0
  • #3 19 Wrz 2008 12:34
    onrad18
    Poziom 22  

kupowałem z allegro tam chyba wszystkie sa chinczyki a u magboss koszttuje 4 ray tyle co na allegro:(

0
  • #4 19 Wrz 2008 17:08
    Orzel27
    Poziom 26  

Kupiłem taki na allegro tylko że u mnie nie działa kamera. Już nie wiem jak określić słowo China.

0
  • #5 24 Lis 2008 23:51
    Luxor
    Poziom 11  

Orzel27 napisał:
    Kupiłem taki na allegro tylko że u mnie nie działa kamera. Już nie wiem jak określić słowo China.

Szanowny kolego @Orzel27,
    czy mozesz napisac cos wiecej w tym temacie?
    Kolega z Turcji ma J700, byl uszkodzony Display, dal go do zrobienia gdzies tam w Turcji...
    po wymianie, Display jest ok ale nie dziala kamera.
    Jak chce ja zalaczyc wyskakuje cos takiego:
    "Vorschaufehler" (z niemieckiego - blad podgladu).
    Gdzie szukac przyczyny?
    Za kazda odpowiedz z gory serdecznie dziekuje!

0
  • #6 25 Lis 2008 10:46
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

Prawdopodobnie ktos niewpiol dobrze kamery lub jest uszkodzona tasma laczaca gorna plytke z plyta glowna

0
  • Napad.pl
  • #7 25 Lis 2008 12:28
    FranekDolas

onrad18 napisał:
    u magboss koszttuje 4 ray tyle co na allegro:(

Być może ale działa zawsze a Ty kasujesz za usługę i zapominasz o temacie.

0
  • #8 26 Lis 2008 00:58
    Orzel27
    Poziom 26  

Luxor napisał:
    Orzel27 napisał:

Kolega z Turcji ma J700, byl uszkodzony Display, dal go do zrobienia gdzies tam w Turcji...
    Gdzie szukac przyczyny?

Było dokładnie to samo czyli "błąd podglądu", nie udało mi się tego rozwiązać. Taśma i kamera ok, nowy lcd różnił sie nieco od oryginału jednak wcześniej wstawiałem identyczne i aparaty działały. Zapewne trafiłem na jakiś odrzut poprodukcyjny i moje szczęście że klient miał w nosie ten aparat.

0
  • #9 26 Lis 2008 01:15
    Luxor
    Poziom 11  

Orzel27 napisał:
    Luxor napisał:
    Orzel27 napisał:

Gdzie szukac przyczyny?

Było dokładnie to samo czyli "błąd podglądu", nie udało mi się tego rozwiązać. Taśma i kamera ok, nowy lcd różnił sie nieco od oryginału jednak wcześniej wstawiałem identyczne i aparaty działały. Zapewne trafiłem na jakiś odrzut poprodukcyjny i moje szczęście że klient miał w nosie ten aparat.

Serdeczne dzieki za odpowiedz!
    Czyli rozumiem, ze przyczyna moz byc tez taki "tani" Display!?

0
  • #10 13 Gru 2008 19:11
    kameleonow
    Poziom 10  

a sa na to solucje do jakiegos obejscia bo u mnie aparat nie dziala "blad podgladu" tania podrobka rowniez kupiona a moze przelutowac wyswietlacz do starej plyty

0
  • #11 13 Gru 2008 19:41
    rekord100
    Poziom 23  

kameleonow napisał:
    a sa na to solucje do jakiegos obejscia bo u mnie aparat nie dziala "blad podgladu" tania podrobka rowniez kupiona a moze przelutowac wyswietlacz do starej plyty

Nie przelutujesz do starej płyty gdyż tam jest inna szerokość całkowita pinów.

0
  • #12 05 Mar 2009 14:17
    alex_2511
    Poziom 14  

Witam ! Ja mam podobny problem.Wymieniłem wyświetlacz w J700 i fonik się włącza ale ekran jest czarny. Płytka z LCD prosto z hurtowni. Spotkał się może ktos z takim problemem??

0
  • #13 05 Mar 2009 15:49
    poochone

sprawdz inny LCD moze uszkodzony jest
    sprawdz na innej tasmie

0
  • #14 05 Mar 2009 16:09
    alex_2511
    Poziom 14  

Robiłem 2 sztuki i w obydwu jest to samo.taśmy są ok.

0
  • #15 05 Mar 2009 16:43
    _Glowart_
    Poziom 25  

Ja ze swojego doświadczenia powiem ze lepiej jest wydać 119 zł na magbosowy wyświetlacz niż walczyć z chińczykami po 69 zł. Też trafiłem na jakiegoś lipnego z źle polutowanym gniazdem taśmy. W innym nie działały dobrze przyciski dopiero jak przekleiłem folie ze starego jakoś tam zaczęły stykać. Wole na tym mniej zarobić i mieć zadowolonego klienta który nie wróci z reklamacją.

0
  • #16 11 Mar 2009 19:40
    SerwiceMan
    Poziom 2  

Czy słyszał ktoś że podróbki się nagrzewają i w ekstremalnych przypadkach topi się obudowa?

0
  • #17 11 Mar 2009 19:44
    _Glowart_
    Poziom 25  

Nie spotkałem się z czymś takim. Gorsze kolory maja, jakiś mniejszy kontrast ale żadnego nagrzewania a tym bardziej takiego żeby plastik stopić nigdy nie zaobserwowałem.

0
  • #18 14 Mar 2009 20:13
    SerwiceMan
    Poziom 2  

Podobno te które się nagrzewają są trochę mniejsze

0
  • #19 20 Mar 2009 10:38
    komaros22
    Poziom 12  

Jak klientowi zalozylem chinski lcd to mi wrocil na drugi dzien z wypalona dziura w miejscu kamery (kamere tez trafilo). Na tych chinskich plytkach lcd jest poprostu wyswietlacz od e250 i nie da sie go wstawic na org plytke j700. Udalo mi sie raz kupic lcd do j700 bez plytki i one pasowaly. Jezeli ma ktos namiar na lcd j700 bez plytki bardzo prosze o podanie. pozdrawiam

0
  • #20 20 Mar 2009 11:48
    rekord100
    Poziom 23  

SerwiceMan napisał:
    Podobno te które się nagrzewają są trochę mniejsze

Są 2 rodzaje podróbek, jedne mają układy pod gniazdem kamery i one są w porządku , drugie maja mniejszy lcd i brak jakichkolwiek układów w okolicy gniazd i te sie nie nadają do użytku, gdyż nagrzewa się moduł kamery i to w takim stopniu że może roztopić obudowę.

0
  • #21 20 Mar 2009 13:56
    piratech
    Poziom 15  

Gdzie sie zaopatrujecie w LCD do J700?

0
  • #22 12 Maj 2009 17:07
    tealc_pl
    Poziom 2  

Witam, mam problem, dokonałem wymiany wyświetlacza (wraz z płytą) w punkcie serwisowym - elementy oryginalne, Po wymianie działa wszystko ok, poza kamera... Kamera w sama w sobie działa - nagrywa i odtwarza, jednak odtwarzanie jest bez głosu. (kręcone filmiki mają głos sprawdzane wysyłając na inny telefon). Poza tym drobnym szczegółem dyktafon i dźwięki pozostałe działają bez zastrzeżeń. Czy ktoś z Was miał już taki problem?
    W serwisie twierdzą że może być to wina oprogramowania - ale nie wiem czy czasem nie chcą mnie tym sposobem naciągnąć na koleją kasę.
    Z góry dziękuję za pomoc

0
  • #23 12 Maj 2009 17:58
    rekord100
    Poziom 23  

Jak to naciągnąć? Przecież płacisz dopiero jak naprawa przyniesie efekt....

0
  • #24 12 Maj 2009 18:17
    mobista
    Poziom 35  

@piratech ja biore z pobliskiej mi hurtowni Euromar i nie narzekam. LCD nieoryginalne z płytką - przelutowuję głośniki i wszystko gra ;)

0
  • #25 12 Maj 2009 22:10
    gsmangel
    Użytkownik obserwowany

A może mylicie j700 z j700i??

0
  • #26 13 Maj 2009 08:46
    tealc_pl
    Poziom 2  

rekord100 napisał:
    Jak to naciągnąć? Przecież płacisz dopiero jak naprawa przyniesie efekt....
    a no w taki sposób że zrobili coś nie dokładnie podczas wymiany wyświetlacza (np źle wpieli taśmę od kamerki), i żeby nie zrywać plomby za free wykonają tą dodatkowo płatną usługę pod pretekstem wymiany oprogramowania. A może faktycznie jest to wina softu, stąd też moje nieśmiałe pytanie.
    ------
    I chciałbym poruszyć jeszcze jedną sprawę czy może ktoś dostarczyć mi fotkę oryginalnego kompletnego wyświetlacza do Samsunga J700?
    Zamówiłem na allegro rzekomo "Oryginalny wyświetlacz", po zamontowaniu standardowe objawy taniej chińskiej podróbki - przegrzewanie modułu kamery minimalnie mniejszy wyświetlacz.. W celech dowodowych potrzebowałbym fotkę faktycznie oryginalnego wyświetlacza. W serwisie jak tylko zobaczyli tan wyświetlacz stwierdzili, że to tandetna podróba- no ale ów szlachetny Allegrowicz nie daje za wygraną.
    Z góry dziękuję za pomoc.

Wracając do pierwszej sprawy, układ wyświetlacza zamontowany w tej chwili jest niby oryginalny ale nie mam możliwości sfotografowania bo zaplobowany :)

0
  • #27 13 Maj 2009 09:36
    KamBys
    Poziom 23  

chwile pomysl, kamera odtwarza filmy i w szczegolnosci jest zrodlem dzwieku przy odtwarzaniu?
    przeciez ci nagrywa dobrze
    zmien softa

0
  • #28 12 Cze 2009 13:38
    rdopieralski
    Poziom 12  

Witam.Dołącze się,ja wymieniłem w dwóch telefonach samsung j700 lcd .Bateria trzyma tylko 4godziny.Czy ktoś miał taki problem i go rozwiązał.Dziękuje

0
  • #29 12 Cze 2009 14:47
    FranekDolas

Rozwiązaniem twojego problemu jest zamontowanie oryginalnego LCD.

0
  • #30 13 Cze 2009 10:45
    rekord100
    Poziom 23  

rdopieralski napisał:
    Witam.Dołącze się,ja wymieniłem w dwóch telefonach samsung j700 lcd .Bateria trzyma tylko 4godziny.Czy ktoś miał taki problem i go rozwiązał.Dziękuje

Niestety te podróbki które mają ciut mniejszy lcd, i się nagrzewa moduł kamery, skraca maxymalnie żywotność baterii że trzyma kilka godzin.

0