Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ca 10 Problem . znowu podział na strefy

actinakodi 19 Wrz 2008 12:35 1829 5
  • #1 19 Wrz 2008 12:35
    actinakodi
    Poziom 12  

Witam . na początek przepraszam za takie pytanie. ale jeszcze ca-10 nie instalowałem w takiej konfiguracji.

Przeczytałem wszystkie posty o ca10 i nie wiem jak problem rozwiązać

Mam do zainstalowania centrale ca 10 i 8 czujek. Dwie strefy:
    1: cały obiekt, 2: wszystkie czujki bez sypialni ( noc)

Dwa manipulatory lcd jeden led.

Ustawiłem globalne hasła, jedna strefa czujki od 1-8 druga sterfa czujki od 1-7 ( bez sypialni)..

Problem taki: jak załącze centrale z manipulatora w sypialni ( druga strefa) wszystko oki działa , mogę ja wyłączyc tym samym kodem z tego manipulatora co była włączona.

czy można zrobic tak aby wyłączyć 2 strefe z manipulatora przy drzwiach ( bez potrzeby podwójnego wpisywania hasła) np głównym hasłem użytkownika 1234????

w tej chwili jak wklepie hasło 1 strefy centrala uzbraja cały dom , jak wklepie hasło z 2 sterfy 2345 centarala ponownie uzbraja strefę 2-gą.
    Aby rozbroić sterefę nocną trzeba znowu wklepac kod 2 sterfy,

Kombinowałem tez z użytkownikiem i hasłem z uprawnieniami "7" ale podobnie sie zachowuje centrala.

i czy jak przypisze manipulator led to czy będę mógł wyłączyc czuwanie ( nocne ) 2 sterfy bez potrzeby wpisywania dwa razy kody jej.

Jak ktoś by mi mógł poradzić bym był wdzięczny. pozdrawiam

0 5
  • Pomocny post
    #2 19 Wrz 2008 12:48
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 19 Wrz 2008 15:41
    pkhenr
    Poziom 32  

zrób tak TS, ^ aż bedzie manipulator LCD , # ,^-do ustawień ,# ^aż będzie GO TO i zaznacz 1234 #
    Ale lepiej jest stworzyć dwie strefy całkowicie pokryte
    .i zaznaczyć jako automatycznie blokowane --(Sypialnie ) wtedy masz jedno hasło z dowolnego manip. -zazbrajanie całości a drugie *(z upr 7) zazbroi z pominięciem sypialni .
    Oczywiście musisz też odblokowac GO TO .
    Możesz też zadzwonić do mnie i powiem Ci wszystko przez tel 602 859536,

0
  • #4 19 Wrz 2008 17:46
    actinakodi
    Poziom 12  

Oki dzieki serdecznie wszystko działa, jeszcze jedno pytanie.

Jak ząłacze np cały dom z manipulatora na piętrze bez naruszenia czujki w drzwiach to ząłacza sie system tak jak był by uzbrajany kodem na noc - nie chroni sypialni. czy jest mozliwosc zaprogramowania tak aby po wprowadzeniu kodu 1 strefy uzbrajał sie cały system łącznie z sypialnia bez potrzeby naruszenia wejścia entry.

chyba za dużo kombinuje, ale kto pyta nie błądzi.

pozdrawiam

1
  • Pomocny post
    #5 19 Wrz 2008 18:22
    pkhenr
    Poziom 32  

hasło z uprawnieniami 7 wtedy centrala wie że ma pominąć wybrane odznaczone ---wej blokowane w str.

0
  • #6 24 Wrz 2008 17:21
    actinakodi
    Poziom 12  

Witam Ponownie. dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Centrala założona i śmiga.
    mój błąd polegał na tym ze nie przypisałem wyjść które mają być nie uzbrojone podczas nocnego czuwania do stefy nr 2.

Hasło z uprawnieniami 7 i czasy globalne załatwiły sprawę.

pozdrawiam i zamykam temat;-)

kodi

0