Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd elektryczny do gokarta.

19 Wrz 2008 14:59 4244 9
  • Poziom 9  
    Witam.

Interesuje mnie budowa karta. Mam silnik 1400W od kosiarki ....i na tym sie moja wiedza konczy ;d tzn potrzebuje pomocy z podlaczeniem go do akumulatora i takimi pierdułkami. Załącze zdjecia jak go rozkrece. W razie co..jesli mi oczywiscie ktos bedzie w stanie pomoc lopatologicznie
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 15  
    Zakładam, że silnik kosiarki działa przy U=230V, więc będziesz musiał połączyć szeregowo z 19 akumulatorów 12V by silnik pracował, 19x12V=228V. Proponuję zdobądź silnik na mniejsze napięcie.
  • Poziom 15  
    gdyby podłączyć taki silnik 230V 50Hz do połączonych szeregowo akumulatorów 19x12V=228V to nic by nie dało bo aku dają prąd stały więc zdecydowanie nie tędy droga :)
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 15  
    Ja proponuje dać silnik np od skuterków elektrycznych 12v , 24v max. Od kosiarki zupełnie się nie nadaje. A jeszcze lepiej to poleciłbym ci spalinowy silnik. na allegro pełno jest takich do ''mini bike'' Są one dostępne już od 150zł
  • Poziom 15  
    damcio69 napisał:
    gdyby podłączyć taki silnik 230V 50Hz do połączonych szeregowo akumulatorów 19x12V=228V to nic by nie dało bo aku dają prąd stały więc zdecydowanie nie tędy droga :)

Myślałem ze kosiarka ma mostek prostowniczy, a silnik jest na prąd DC
  • Poziom 1  
    Dlaczego nie nadaje się silnik od kosiarki?Ponieważ trzeba zastosować sprzęgło?Nie znam się na tym zbytnio ale czy dobrze by było zamontować przerzutki od rowera aby zwiększyć osiągi moc?Czy może nie wytrzymają?:idea:
  • Poziom 18  
    Radx13 czytaj dokładnie :
    damcio69 napisał:

A z przedłużaczem myśle, że długo bys nie pojeździł.
    Co do przerzutek to mysle, że raczej się nie nadają, poza tym trzeba by znacznie zmienić przełożenie, gdyż silnik daje przynajmniej 1000obr/min, z kolei rowerzysta ok. 100 obr/min
  • Poziom 12  
    A jakby zastosować przetwornice i jakąś dobrą przekładnię (skrzynię biegów), można też zastosować (jak w wiertarkach) regulator napięcia.
  • Poziom 19  
    Jakbyś znalazł odpowiednią przetwornicę i regulator obrotów to myślę, że by poszło :). Na akumulatorach to długo nie pochodzi, a jeździć z kablem i pytać się sąsiadów czy można się podpiąć żeby pojechać do następnego sąsiada, to nie ma sensu :(
  • Poziom 12  
    można byłoby zastosowac alternator to by dłużej po jeździł
    akumulator dobrze by było gdyby był żeliwny