Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 14 c / Niestabilny obraz

M_aciek 03 Mar 2004 15:38 771 4
  • #1 03 Mar 2004 15:38
    M_aciek
    Poziom 10  

Mam problem z monitorem Philips. Otóż po wymianie trazystora Bu25085AF po podłonczeniu do kompa monitora obraz jest niestabilny.Zauważyłem także ze nie mozna regulowac obrazu w poziomie, mozna go przesówac , lecz nie można go rozszeżyć i zwęzić.Elka w poblizu WN wymieniłem.NIe wiem co może byc przyczyną tego uszkodzenia.
    Za wszelką pomoc dziekuje.
    Maciek

0 4
  • #2 03 Mar 2004 20:57
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

Sprawdź jeszcze półprzewodniki w okolicy trafa. I opisz na czym polega ta niestabilność.

0
  • #3 04 Mar 2004 12:04
    M_aciek
    Poziom 10  

Półprzewodniki są ok.Niestabilność polega na tym ze po podłonczeniu sygnału z kompa obraz tak jak by był bez synchronizacji, powtaża sie w poziomie(odbicia) i bardzo drga(tak jakby częstotliwość odświeżania była bardzo niska), prubowałem zmieniac czestotliwość odświeżania i albo bardziej drgała albo słabiej.Karta grafiki jest ok.

0
  • #4 04 Mar 2004 12:17
    Alpalich
    Poziom 15  

The soldering in the order?

0
  • #5 04 Mar 2004 15:02
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

A w jakej rozdzielczości to sprawdzasz? Proponuję zacząć od trybu VGA. Jeśli i tu jest jak piszesz to:
    - sprawdź wartości napięć - w szczególności 5V, 12V i czasem występuje 8V - stabilizatory są głębiej na płytcie;
    - sprawdź elki w zasilaniu;
    - jeśli jest tam procesor V i H to też go sprawdź - nie mam pod ręką schemtu aby powiedzieć, że jest tam taki na pewno - najlepiej prześledzić drogę sygnałów V i H poczynając od wtyczki;
    - no i jak wspomniał Alpalich - sprawdź druk na okoliczność zimnych lutów.

0