Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica PB5590B425 - kod błędu E06 lub E07

Dario68 19 Wrz 2008 18:04 8651 4
  • #1 19 Wrz 2008 18:04
    Dario68
    Poziom 2  

Witam.Problem z pralką zaczął się wczoraj.Podczas prania pokazał się kod
    E 06 za chwile E 07.Już ten kod miałem rok temu i wiem że to woda na spodzie pralki.Rozkręciłem dolne blachy i faktycznie było dużo wody na spodzie.Całą wode usunąłem wysuszyłem pożądnie i wyczyściłem filtr i wężyk spustowy.Po tych czynnościach zacząłem pranie i pralka zaczęła normalnie pracować ale do czasu.Ta pralka pierze już przeszło 3 godziny a zegar stoi w miejscu,zaczymała się na 30 minucie a pralka sobie chodzi.Po 3 godz. znowu wyskoczył kod E 06 mimo że wszystko jest wcześniej zrobione.Blachy podczas prania są zdięte i widze że woda nigdzie na spód nie leci.Czy ktoś może mi pomóc?

0 4
  • #2 19 Wrz 2008 18:35
    schnauzerman
    Specjalista AGD

Sprawdź pompę spustową, może być zablokowana lub zalana wodą (silniczek) , sprawdź skąd naleciała woda na dno pralki.

1
  • #3 19 Wrz 2008 18:58
    klobusik
    Poziom 12  

Kolego sprawdz grzałkę czy przypadkiem nie przepalona

1
  • #4 19 Wrz 2008 19:06
    Dario68
    Poziom 2  

Kurde, teraz trudno powiedzieć skąd leciała woda bo teraz nie leci i jest sucho. A jak sprawdzić tą pompe spustową,gdzie ona jest...

Dodano po 7 [minuty]:

Panowie,jeszcze jedno.W tej chwili robię 3 pranie i badam.Pralka zaczyna prać normalnie ale do czasu kiedy to musi wirować lub spuszczać wode, wtedy staje zegar i pojawia się E 06.Na zdrowy rozum walnięty jest jakiś silniczek który pompuje wodę.Jak myślicie?

2
  • #5 19 Wrz 2008 19:22
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Zrób to:

schnauzerman napisał:
    Sprawdź pompę spustową, może być zablokowana lub zalana wodą (silniczek) , sprawdź skąd naleciała woda na dno pralki.

2