Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung d900i tylko podświetlenie klawiatury

Marcin1980 19 Sep 2008 19:16 3026 5
    Marcin1980
    Level 23  
    Witam. Mam wyżej wymieniony telefon, niestety nie działa po naciśnięciu włącznika zapala się tylko podświetlenie klawiatury nic więcej i tak już zostaje, gdy nacisne ponownie włącznik podświetlenie gaśnie, dodam że gdy go włączam to wystarczy tylko przytrzymac włącznik przez ułamek sekundy a klawiatura sie zaświeci, nie znam przeszłości telefonu, widac ślady po hotair i brak jednego elementu w końcówce mocy (tego nie jestem pewien) czy ktoś widział coś podobnego? telefon nie wydaje żadnych dzwięków. Przy próbie ładowania podobne objawy zaświeca się klawiatura i świeci cały czas.
    Marcin1980
    Level 23  
    Witam ponownie, rozebrałem telefon i zaczełem szukac przyczepiłem się taśmy zrobiłem jej fotke na zdjęciu zaznaczyłem przełamania które na moje oko mogą byc powodem niedziałania telefonu, prosze o jakieś opinie.

Samsung d900i tylko podświetlenie klawiatury
    EQUALITY
    Level 16  
    Witam
    Jak byś miał do podstawienia dobrą taśmę to by było najlepiej.
    Ta wygląda niezbyt ale nie widzę na tym zdjęciu dokładnie.
    Możesz się pobawić i sprawdzić miernikiem przejścia na tych wątpliwych ścieżkach.
    Marcin1980
    Level 23  
    Witam ponownie, podstawiłem drugi wyświetlacz z taśmą i telefon dalej martwy, wykluczona jest cała częśc wyświetlacza napewno jest sprawna podstawiona do drugiego telefonu i działa bez problemu, teraz pytanie czy to HW czy SW?
    EQUALITY
    Level 16  
    W takim wypadku stawiałbym na HW - tym bardziej że mówisz że są ślady po hotair. Samsungi są ciężkie w tej kwestii naprawy - przynajmniej dla mnie.
    Może ktoś lutował i poszły luty pod klejonym prockiem i kaplica. :(
    Zakładam, że wyświetlacz i taśma były od d900i a nie od d900? Bo są inne.
    Pozdrawiam
    Marcin1980
    Level 23  
    wiem o tych różnicach, tak dokładnie od drugiego takiego samego.