Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson 8900HD, seryjny kabel HDMI? Odtwarzanie HD?

Zibixxx25. 20 Wrz 2008 02:12 5767 11
  • #1 20 Wrz 2008 02:12
    Zibixxx25.
    Poziom 9  

Witam. za 3 tygodnie zostanę właścicielem tego cacka. Mam dwa ciekawiące mnie pytanka, czy kabel HDMI będący na wyposażeniu 8900 jest już w standardzie 1.3? a po drugie , wiadomo że można nagrać na dysk obraz HD poprzez USB, ale czy można odwrócić to i odtworzyć na tym 8900 jakiś plik HD z dysku tj. film (.mkv) ściągnięty z netu?

0 11
  • Mitronik
  • #2 20 Wrz 2008 11:04
    190175
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 20 Wrz 2008 18:53
    worldiness
    Poziom 11  

Witam,
    Jestem posiadaczem tego dekodera od stycznia. Nie miałem z nim żadnych problemów poza kwestią nagrywania na hdd. Jeśli będziesz chciał korzystać z dysku zewnętrznego to bezwzględnie obudowa nie możne mieć opcji hibernacji. Przekonałem się na własnej skórze (i zawartości portfela specjalnie kupując FreeAgenta) ze dekoder często nie jest w stanie "obudzić" dysku. Teoretycznie dysk startuje ale czas nagrania stoi w miejscu, niekiedy dekoder również "gubi" dysk (potrzebny wtedy restart). Dopiero po kilku telefonach do serwisu w końcu trafiłem na gościa który specjalizuje się w naprawie tego modelu i on wyjaśnił mi w czym rzecz.
    Reasumując - ja mogę ten dekoder polecić. Obecnie używam prostej obudowy która praktycznie jest jedynie przejściem z IDE na USB oraz zasilaniem dysku. Od początku jej używania nie mam żadnych problemów z nagrywaniem. Koniecznie zaktualizuj oprogramowanie ze strony Fergusona (początkowo były problemy z obrazem po przełączeniu z HD na SD). Myślę ze będziesz zadowolony.
    Pozdrawiam!

P.S. O oryginalnym kablu nic nie wiem bo od początku używam innego przewodu HDMI.

0
  • Mitronik
  • #4 20 Wrz 2008 19:31
    190175
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 20 Wrz 2008 22:50
    worldiness
    Poziom 11  

Owszem, przy programach w jakości HD trwających np 2 godziny następuje podział na pliki. Wynika to prawdopodobnie z tego ze dysk musi być formatowany na FAT32. Mnie to specjalnie nie przeszkadza ale niestety trzeba ręcznie włączać drugą część filmu/programu. SD mieści się w jednym pliku, chyba ze to coś długiego. Nie wiem jak inne dekodery ale ten ma tę zaletę ze możesz odpiąć dysk, podłączyć do kompa i zgrać sobie film na DVD. Jest program który doskonale sobie radzi z TP0 (to format w jakim Ferguson zapisuje pliki na dysk), można konwertować plik na wiele formatów (DivX, MP4, i kilka innych). Jeśli Cię to interesuje jutro mogę podać jego nazwę.
    Mnie również serwis radził wgrać najnowszy soft ale to oczywiście nic nie dało jeśli chodzi o obsługę HDD. Dopiero "spec" mi wyjaśnił w czym rzecz. Co ciekawe, chyba znał ten problem bo nim zdążyłem podać model dysku on pierwszy zapytał czy to nie przypadkiem FreeAgent.

0
  • #6 21 Wrz 2008 01:02
    Zibixxx25.
    Poziom 9  

zaskoczyły mnie wasze wypowiedzi, zawsze miałem Fergusona za dobrą firmę, i sądziłem że tuner HD Fergusona na 900zzzzł to okazja. Podajcie mi więc jakiś inny Tuner HD za 900zł który bije Ferdka na głowę???

0
  • #7 21 Wrz 2008 03:09
    strach3
    Poziom 1  

worldiness napisał:
    Owszem, przy programach w jakości HD trwających np 2 godziny następuje podział na pliki. Wynika to prawdopodobnie z tego ze dysk musi być formatowany na FAT32. Mnie to specjalnie nie przeszkadza ale niestety trzeba ręcznie włączać drugą część filmu/programu.

To dziwne, u mnie kolejna część włącza się automatycznie, jest tylko 1-2 sekundowa przerwa.

@Zibixxx25 - możesz zajrzeć do mojego posta nt. HF8900HD na innym forum, jest długi więc daję niżej linka, w skrócie - jeśli jeszcze nie jest za późno, rozejrzyj się za czymś lepszym. http://www.mojehdtv.info/forum/index.php?showtopic=1035

0
  • #8 21 Wrz 2008 11:05
    190175
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 22 Wrz 2008 00:49
    Zibixxx25.
    Poziom 9  

widzę że nie macie pewnego konkurenta dla 8900, ja znalazłem na allegro:

IPBox 900 HD
    KATHREIN UFS910
    GLOBO HD S1
    Golden Interstar GI-890 HD
    Humax HDCI 2000

i tylko te dwa pierwsze jakoś mnie zastanawiają, jednak fergusona już dobrze znam a pozostałe prawie w ogóle. najchętniej rzuciłbym się na dreambox-a 800 ale jest niestety 60% droższy.

0
  • #10 24 Wrz 2008 13:07
    Zibixxx25.
    Poziom 9  

mam jeszcze tydzień czasu do kupna, ale widze że jednak 8900 nie ma w tej cenie znacznie lepszych konkurentów na rynku, pozdrawiam i dzięki za opinie.

0
  • #11 24 Wrz 2008 13:23
    190175
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 28 Wrz 2008 10:45
    dżenka
    Poziom 12  

Witam , miałam Globo HD SP1 przez 1 dzień i go oddałam bo po 8 godzinach pracy po prostu mi się sam wyłączył na około 45 sek . Jedno co mogę powiedzieć , że ma ładniejsze kolory od Fergusona 8900 HD i bardzo czytelne napisy i ciekawie się wyłącza :D takie zamykające się wrota . Tak więc wróciłam do mojego Fredka 8900 HD lecz niestety jak już cosik się zobaczyło ładniejszego to korci. Na jutro zamówiłam TechniSat-a z dyskiem twardym 160 GB bo jest najmniej skomplikowany i z wyższej półki no ale kosztuje 2000,-z ł razem z czytnikiem karty Cyfry + ale warto bo mam telewizor plasma Pioneer 42" i cały pakiet HD więc obraz jest super
    A-ha wracając do Fredka to przed wczoraj kupiłam sobie kabel HDMI ze złotymi końcówkami (189,- zł 24-karatowe złoto ) i obraz poprawił się na kanałach SD
    Pozdrawiam Dżenka :D

0