Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master 1,9 dci 2004 problem z diagnozą

arturo13 20 Sep 2008 13:29 8991 11
Texa Poland
    arturo13
    Level 15  
    Witam

Podłączyłem Launcha do Renault Master i nie mogą nawiązać komunikacji z komputerem silnika. Dziwnie jak dla mnie jest zachowanie immobilisera, a mianowicie po włączeniu kluczyka kontrolka zaświeca się i nie gaśnie, czy to jest normalne zachowanie się immobilisera w renault ?
    Czy kontrolka gaśnie dopiero po odpaleniu silnika ?
    Czy immobiliser może blokować komunikacje z komputerem silnika ?
    W danych immobilisera wydaje się być wszystko OK tzn. ja otworze samochód włącze zapłon to pokazuje mi weryfikacja klucza yes , kod potwierdzony yes (może nie dokładnie tak bo piszę z pamięci , ale mniej więcej tak). Kody które odczytałem z pamięci immobilisera to DF006 DF059 wskazują na błędy silnika, czy komputer silnika zapisuje w komputerze immobilisera również swoje kody?

Z góry dzięki za pomoc.
  • Texa Poland
    yaaro
    Level 33  
    Jaką wtyczka podpinasz?

Robiłeś upade CANBUSII ?
    arturo13
    Level 15  
    OBDII 16C - nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia a Launch mi podpowiedział OBDII 16C :cry: CAN nie podłączałem.
    Emilian52
    Level 12  
    Spróbuj wybrac inny rocznik.
  • Texa Poland
    karolrak
    Level 18  
    Masz brak zasilania sterownika silnika, brak połączenia linii diagnostycznych albo uszkodzony sterownik. Kontrolka immo gaśnie jeżeli wszystkie elementy tzn. transponder, UCH, kalkulator wtrysku są dopasowane i mają komunikację między sobą.
    User removed account
    User removed account  
    arturo13
    Level 15  
    dzięki za pomoc,
    na razie nie sprawdzę czy mieliście racje bo ze sterownika wylała się woda (a raczej błoto) i jest teraz w naprawie.
    User removed account
    User removed account  
    galernik79
    Level 15  
    poszukaj przekaźnika głównego pod maską zewrzyj palcem i masz połączenie i diagnozę zgaśnie ci imo pozdrawiam
    jurekk55
    Level 36  
    Popatrz do skrzynki pomiędzy akumulatorem i grodzią ,wtyczki w tym miejscu to tragedia.
    I nie podpinaj byle czego do diagnozowania bo będziesz szukał nie wiadomo czego.
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Panowie zechcą zwrócić uwagę na daty postów?
    arturo13
    Level 15  
    Już wszystko jasne komputer był zalany wodą.
    Dzięki.
    Zamykam temat.