Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przedwzmacniacz wzmacniacza tda7294

mati93 20 Sep 2008 14:23 4650 9
    mati93
    Level 11  
    Jestem nowy i szukam przed wzmacniacza do wzmacniacza tda7294 i czy ktos mógłby mi wysłać schemat bo szukam na necie i nie mogę znaleść z góry dziękuje.
    fuutro
    Level 43  
    Nie ma układów specjalnie dedykowanych dla tej czy innej kości. Co najwyżej wymagania pozwalają odsiać możliwości. Zobacz np na to .
    mati93
    Level 11  
    No ale chociaż jakiś przed wzmacniacz na 35v.
    fuutro
    Level 43  
    A gdzie widzisz problem obniżyć napięcie do takiego jakie wzmacniacze operacyjne przeżyją? Albo zmienić ich polaryzację aby gadały z pojedynczym zasilaniem? To jest wszystko do zrobienia.
    mati93
    Level 11  
    Ale mi chodzi o jakis schemat przedwzmacniacza
  • Helpful post
    fuutro
    Level 43  
    Skoro masz zasilanie pojedyńcze, to można dać schemat z tej samej co przedtem strony, konkretnie figura pierwsza. Można na spokojnie zastosować napięcia zasilające 24-30V. Pozostałe kilka (nawet kilkadziesiąt V) można stracić na prostym stabilizatorze z jakimś tranzystorem średniej mocy i diodą Zenera wraz z kondensatorami filtrującymi. Istotne jest zastosowanie kości U2 - ona i jej otoczenie tworzą sztuczną masę. Wszystkie połączenia można zastosować dla układów zasilanych napięciem pojedynczym.
    mati93
    Level 11  
    Nie śmiejcie się, ale co to znaczy zasilanie pojedyncze.

Dodano po 10 [minuty]:

Po prostu chcę zrobić wzmacniacz na 50wx2 i jeśli można to chciałbym schemat wzmacniacza z przedwzmacniaczem.
  • Helpful post
    slawussj
    Level 34  
    Witam. Nikt się nie śmieje. Chodzi o to, że przedwzmacniacz nie ma nic do końcówki (poza podłączeniem doń wyjścia). Znajdź sobie w schematach jakiś wzmacniacz np. WS303 i wykorzystaj z niego schemat przedwzmacniacza. Pamiętaj tylko, że filtr zasilania dla przedwzmacniacza musi być dobry i masy łączone do punktu masy filtrów zasilacza dla wzmacniacza mocy (inaczej będzie "buczał").