Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przedwzmacniacz wzmacniacza tda7294

mati93 20 Sep 2008 14:23 4650 9
 • #1
  mati93
  Level 11  
  Jestem nowy i szukam przed wzmacniacza do wzmacniacza tda7294 i czy ktos mógłby mi wysłać schemat bo szukam na necie i nie mogę znaleść z góry dziękuje.
 • #2
  fuutro
  Level 43  
  Nie ma układów specjalnie dedykowanych dla tej czy innej kości. Co najwyżej wymagania pozwalają odsiać możliwości. Zobacz np na to .
 • #3
  mati93
  Level 11  
  No ale chociaż jakiś przed wzmacniacz na 35v.
 • #4
  fuutro
  Level 43  
  A gdzie widzisz problem obniżyć napięcie do takiego jakie wzmacniacze operacyjne przeżyją? Albo zmienić ich polaryzację aby gadały z pojedynczym zasilaniem? To jest wszystko do zrobienia.
 • #5
  mati93
  Level 11  
  Ale mi chodzi o jakis schemat przedwzmacniacza
 • Helpful post
  #6
  fuutro
  Level 43  
  Skoro masz zasilanie pojedyńcze, to można dać schemat z tej samej co przedtem strony, konkretnie figura pierwsza. Można na spokojnie zastosować napięcia zasilające 24-30V. Pozostałe kilka (nawet kilkadziesiąt V) można stracić na prostym stabilizatorze z jakimś tranzystorem średniej mocy i diodą Zenera wraz z kondensatorami filtrującymi. Istotne jest zastosowanie kości U2 - ona i jej otoczenie tworzą sztuczną masę. Wszystkie połączenia można zastosować dla układów zasilanych napięciem pojedynczym.
 • #7
  mati93
  Level 11  
  Nie śmiejcie się, ale co to znaczy zasilanie pojedyncze.

  Dodano po 10 [minuty]:

  Po prostu chcę zrobić wzmacniacz na 50wx2 i jeśli można to chciałbym schemat wzmacniacza z przedwzmacniaczem.
 • Helpful post
  #8
  slawussj
  Level 34  
  Witam. Nikt się nie śmieje. Chodzi o to, że przedwzmacniacz nie ma nic do końcówki (poza podłączeniem doń wyjścia). Znajdź sobie w schematach jakiś wzmacniacz np. WS303 i wykorzystaj z niego schemat przedwzmacniacza. Pamiętaj tylko, że filtr zasilania dla przedwzmacniacza musi być dobry i masy łączone do punktu masy filtrów zasilacza dla wzmacniacza mocy (inaczej będzie "buczał").