Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson 20MF15CL Brak strojenia stacji tv, brak pamięci

hutnik 20 Sep 2008 14:38 3251 8
    hutnik
    Level 19  
    Telewizorek posiada trzy standarty odbioru programów tv europejski,angielski i francuski.
    Problemem jest to że w czasie strojenia nie wyszukuje żadnych kanałów tv co prawda widać na ekranie że stroi w trzech pasmach ale tylko śnieg się zmienia delikatne paski latające są widoczne momentami na ekranie i w głosnikach wtedy buczy może nie najtrafniej fachowo to okreslam.
    Strojenie w trzech standartach niczym się nie rózni zawsze jest to samo.
    Podobno również telawizorek wcześniej nie pamiętał zaprogramowanych stacjii gubił pamięć po kilku godzinach .
    Mam pytanie czy może to być głowica do wymiany a drugie czy pamięć też jeżeli tak czy wymiana pamięci wiąże się z jej zaprogramowaniem czy nie ?
    Pamięć to 8 nóżkowy M22W04 .lub 24WC04P
    Bardzo proszę o pomoc .
    Napięcia na głowicy są prawidłowe.
    zorbek
    Level 31  
    Sorki pomyliłem płyty tutaj tuner strojony jest przez I2C.
    Wystartować powinien na czystej. Sprawdź napięcie 33V na głowicy.

Zbędne posty usunąłem. [Mirek Z.]
    hutnik
    Level 19  
    Wymieniłem pamięć i głowice niestety usterka nie ustąpiła ,natomiast głowica CTT5045E nie posiada magistrali SDA,SCL jest strojona napięciowo z 33V płyta główna to PCB TX 807 EUR MAIN W/KEYBD 10647060 BR FREE z układem TDA8842 oraz procesorem TMP47C1637N .
    Napięcia na głowicy są prawidłowe.
    kudłatyrtv
    Level 24  
    A filterek od arcz.?
    zorbek
    Level 31  
    No to sterowanie warikapem jest przez tranzystor TH01. A tranzystory TH02 TH03 TH04 są od załączania pasm. Wymień wszystkie 4 i powinno być po problemie.
    hutnik
    Level 19  
    Załączyłem w telewizorku menu serwisowe gdzie jest regulacja parametrów IFPL czyli regulacja dostrojenia p.cz.
    Regulacja IFPL możliwa jest w granicach 00-7F a wartość fabryczna według instrukcji to 3F.
    Wartość tą zmieniłem na 40 (cztery zero) , w tej chwili stroi i wyszukuje stacje TV z tym że w paśmie L kanały 1-5 również a nie powinien.
    Niestety z szumem bez fonii. W menu serwisowym wskazania regulacji ARCz są pokazane w postaci krzyżyka który powinien być w środku pomiędzy nawiasami ,niestety wskazania są albo za małe albo za duże i nie mogę tej wartości idealnie ustawić w środku pomiędzy nawiasami.
    Głowica którą wymieniłem ma jednak tą różnicę w symbolu że na końcu oznaczenia ma literkę E nie mam pojęcia w czym jest różnica ?.
    Wniosek taki się nasuwa usterki już niema jednak ARCz jest źle zestrojone proszę o poradę a za dotychczasowe ślicznie dziękuje.
    hutnik
    Level 19  
    Jakie mają być prawidłowe nastawy IFPL i dlaczego nie mogę wyregulować nastaw ARCz ,czy ktoś mi pomoże ?.
    Dziękuje za schemat.
    hutnik
    Level 19  
    Przelutowałem starą głowicę CTT5045 ,ponieważ nowa z literką E na końcu nie stroiła pasma L oraz H brak było programu pierwszego na kanale 10 .
    Po wymianie pamięci i regulacji IFPL w trybie serwisowym, wszystko wróciło do normy telewizorek stroi kanały w całym zakresie częstotliwości .
    Obecnie jest testowany, pozostaje tylko pytanie co się stało że tryb serwisowy się rozstroił ? czy pamięć ma tu znaczenie ?, uszkodzenie i utrata nastawionych wartości ?.
    Również głowica CTT5045E nie jest odpowiednikiem CT5045 ? jeżeli tak to dlaczego brak było pasma L i H kanałów od 1-12, na te pytania niestety nie znam odpowiedzi.