Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Mastercook-po wymianie grzałki grzeje bez włączania

20 Wrz 2008 14:57 2395 4
  • Poziom 10  
    Witam, przepaliła się dolna grzałka (już 2 razy w ciągu 5 lat) tym razem nie wzywałem serwisanta bo już po gwarancji i wymieniłem ją sam. Jednak po wymianie grzałka zaczyna grzać już po włożeniu wtyczki do gniazdka i nie wyłącza się - pomimo że pokrętło jest ustawione na 0 czyli wyłączone. Podejrzewam, że dotyka ona blachy piekarnika - czy to jest powód grzania ? - zanim rozbiorę ją ponownie proszę o potwierdzenie. Wobec tego jak ją włożyć poprawnie skoro po prostu wkłada się ją między watę szklaną a dolną blachę piekarnika. Nie ma praktycznie kontroli nad usytuowaniem grzałki - dla mnie to jakaś porażka i tandeta ze strony producenta. Z góry dziękują za pomoc.
  • Poziom 10  
    Przy podłączeniu raczej nie ma błędu bo zrobiłem fotkę telefonem i wszystkie przewody są na swoim miejscu - zwracałem na to uwagę.
  • Poziom 10  
    sprawdż jeszcze raz albo srawdż przełącznik czy nie zwarł się
  • Poziom 10  
    Ok. zwracam honor i dziękuję. Sprawdziłem ponownie z miernikiem i okazało się że jednak zamieniłem kabelki, a wszystko przez to, że kupiłem nieoryginalną grzałkę, która w miejscu mocowania zamiast otworów do wkrętów miała wspawane śruby i musiałem zamocować grzałkę inaczej niż oryginalną (nie na blachę obudowy ale pod blachą) przez co pod obudowę schowało mi się złącze uziemienia i musiałem pozmieniać długości wszystkich przewodów. Przedtem miały idealną długość do każdego złącza i nie można było ich pomylić a później się trochę poprzestawiało :-)). Już wszystko gra, pozdrawiam.