Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hp DeskJet 840c - glowice ?

20 Wrz 2008 15:12 3858 19
  • Poziom 2  
    Witam,

Szukam i nigdzie odpowiedzi nie moge znalezc.
    Mam problem z drukarka tak ze:
    wymienilem tusz i zaczela wariowac. Nie trafiala przy dokladnym druku w te same miejsca (przy czym cos warczala. skrzypiala). Teraz juz nawet nie moge ja zmusic do drukowania. przy wlaczeniue skrzypi trzeszycz i przesuwa sie w 2 koniec (nie tam gdzie zwykle przy bezczynnosci staje) i zaczynaja mrugac lampki zielone i czerwoene - jednoczesnie.
    Nic w nie sie nie zakleszczyloe (przynajmniej ja nic nie widze i z niczym sie nie szarpalem)
    Czy moze wiecie jak zrestartowac jakies ustawienia w tej drukarce? bo sadze ze ten fakt przesuniecia glowic i takiego trzeszczenie wynika z jej "dezorientacji" sytuacji (moze tego ze ja troche jak byla otwarta i wysynela na srodek kardridze to je przxesunalem - teraz tego nawet nie robi :/)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 17  
    Jesteś pewien, że to nie jest usterka mechaniczna? Spróbuj zdjąć zewnętrzną pokrywę i sprawdź czy żadne kółko nie jest wyłamane albo nie spadł pasek od karetki. Możliwe, że zsunął się gdy na siłę ją przesuwałeś. Jeśli tak to popraw go.
    Napisz czy pomogło
  • Poziom 2  
    nie wyglada zeby cos spadlo. zdjalem obudowe. i jest tak.. kardridze robia dwie trasy.. (bez roznicy gdzie stoja) do prawej do konca pozniej do lewej do konca i jeszcze raz to samo i zostaja po lewej stronie. zauwazylem tez ze to cos co czysci jest podstawka (?) i przesuwa sie tak jaby sie zawieszala chcac jeszcze bardzie schowac to. tzn. wyglada jakby chcialo przesunac w nie ta strone
  • Spec od drukarek
    Witam
    A jak wizualnie wygląda transkoder? (półprzezroczysty pasek o szerokości ok 5mm i usadowiony jakieś 5mm wyżej od paska zębatego równolegle do niego)?
  • Poziom 28  
    Czy te trzeszczenie jest za każdym razem czy tylko czasami?
    Miałem kiedyś coś podobnego-silnik stacji serwisowej głupiał a raczej jego sterowanie.
    pomogła wymiana elektroniki. z zasady już nie naprawiam elektroniki w tego typu sprzętach. Nieopłacalne, więc bardziej precyzyjnie już nie podpowiem :)

pozdrawiam
  • Spec od drukarek
    Ja mam podobny problem z HP Deskjet 3820 po wymianie zębatki - chyba też szwankuje płyta główna.
  • Spec od drukarek
    U mnie jest podobnie jak w tej 840C - czyli stacja serwisowa przesuwa się nie w tą stronę i zębatki przeskakują, w rezultacie drukarka sygnalizuje błąd i nie da się drukować. Wszystkie połączenia między elektroniką a resztą podzespołów były sprawdzane i są dobre.
  • Poziom 17  
    ech... a nie możesz wrzucić tego na jakiś ogólnodostępny serwer? Np na wrzuta.pl jest darmowa (do 150MB bez logowania). Bo w tym tempie to prędko nie zobaczymy.
  • Spec od drukarek
    konmaj napisał:
    U mnie jest podobnie jak w tej 840C - czyli stacja serwisowa przesuwa się nie w tą stronę i zębatki przeskakują, w rezultacie drukarka sygnalizuje błąd i nie da się drukować. Wszystkie połączenia między elektroniką a resztą podzespołów były sprawdzane i są dobre.

Może to trywialnie zabrzmi, ale tak dziać się może, jeśli stacja będzie miała w momencie montażu w złym położeniu skrajne lewe koło zębate (patrząc po wyjęciu na stację od strony kół)względem dźwigni wewnątrz powyższego koła się poruszającej- strasznie zagmatwane :D
  • Spec od drukarek
    Rozumiem, że chodzi o położenie dużej zębatki, która napędza tą małą, co bardzo często ulega uszkodzeniu w tych modelach?
  • Spec od drukarek
    Witam

akurat miałem stację na fotkach więc sprecyzuję :
    Czerwone kółko oznacza oś obrotu tego elementu który nazywam dźwignią,
    zaś czerwona strzałka pokazuje kierunek gdzie owa dźwignia ma zostać przez nas popchnięta.
    Na fotografii niewidoczny jest trzpień który owa dźwignia posiada, (znajduje się pod strzałką). Porusza się on wewnątrz prowadnicy koła znajdującego się pod mniejszą sprężynką (to koło nazwałem "skrajnym lewym" w poprzednim poście) należy to koło przekręcić tak aby umożliwić trzpieniowi wydostanie się na zewnątrz prowadnicy koła (w jednym miejscu prowadnica koła ma w zewnętrznej części przerwę - jeśli spełnimy ten warunek, nic nam nie powinno "chrupać" w stacji - ważne jest też, by nie smarować elementów sprzęgieł - smar blokuje pracę sprzęgieł bezwładnościowych (nie tylko zresztą w tej drukarce :D) - smarować można jedynie osie kół zębatych, ale też z umiarem tak, by nadmiar nie dostał się do osi sprzęgieł w czasie eksploatacji.
    Zalecam smary na bazie teflonu.

Pozdrawiam

hp DeskJet 840c - glowice ?
  • Spec od drukarek
    Czyli z tego wynika, że przed uruchomieniem drukarki ta duża zębatka z trzpieniem osadzona na dźwigni powinna być odsunięta od znajdującej się na wałku drukarki zębatki napędowej. Znajdę w najbliższych dniach trochę czasu, to pokombinuję :D Dzięki za poradę!
  • Poziom 21  
    witam prawdopodobnie w 840c w kuwecie na zużyty tusz masz ułamane mocowanie jednego z kół napedzajace sanki od zbierania tuszu jak wykrecisz silnik z kuwety to masz 2 białe kółka wyjmij to wieksze i zobacz czy bolec jest cały jesli ułamany to wyjmujesz kuwete rozbierasz na czesci pierwsze całośc dokładnie czyścisz przyklejasz bolec na klej np kropelkę przewiercasz otworek i dajesz śrubkę od wewnątrz kuwety dajesz nakrętke tylko pamietaj aby łeb śrubki nie przeszedł przez ten bolec i nie był za duży bo musi miec miejsce na koło składasz i jest ok powodzenia
  • Spec od drukarek
    Posiedziałem ostatnio nad wspomnianą HP DJ 3820 - rozłożyłem ją i złożyłem według podanych wyżej wskazówek. Niby przestała wariować, choć czasem jeszcze coś przeskakuje, jednak przy próbie wydruku strony testowej zielona lampka mruga przez chwilę, a potem zaczyna znowu świecić ciągle, jakby wydruk został samoistnie anulowany. Następnie po otwarciu klapki karetka nie wysuwa się na środek.
  • Spec od drukarek
    Czy to jest post o 840c czy o 3820?
  • Spec od drukarek
    Ja tylko umieściłem uwagę o podobnym problemie w 3820 i jakoś tak się to rozkręciło :D