Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka siemens SE24230/09 jak się dostac do spodu zmywarki

20 Wrz 2008 15:59 7209 15
  • Poziom 9  
    zmywarka ma swoje lata ale do tej pory pracowała bez problemów.teraz padła pompa i nie wiem jak sie do niej dostac.Udalo mi sie odkręcic maskownicę z przodu ale dalej nie ma nic żadnych śrub tylko jakiś otwór ze strzałkami .Pomóżcie
  • SterControl
  • Poziom 28  
    Zobacz jaka jest dostępność i cena pompy do Twojego modelu.
    Może Ci przejdzie?( chęć do jej naprawy).
  • SterControl
  • Poziom 9  
    pompa to pryszcz. jak sie tam dostać
  • Moderator AGD i automatyka
    Zobacz:
  • Specjalista AGD
    etu napisał:
    teraz padła pompa i nie wiem jak sie do niej dostac.

etu napisał:
    pompa to pryszcz. jak sie tam dostać

Nie padła pompa, tylko pestka do niej wlazła i blokuje turbinę... :D

A dostać się można do turbiny pompy bardzo łatwo:
    - przez otwór wsadowy filtra (za taką małą białą zaślepką) od wewnątrz komory... :D

Powodzenia!
  • Poziom 9  
    turbina nie jest niczym zablokowana bo pod palcami sie obraca ,przypuszczam, ze obrobiły sie elementy w pompie(zmywarka ma swoje lata i jest uzytkowana dość intensywnie) .(-- Błagam powiedzcie jak to otworzyc, bo stary zapowiedział, ze do końca życia będę myła ręcznie - dopisek żony.)
    A o jaką pompę Ci chodzi. Spustu wody czy myjącą? Jakie są objawy?
  • Poziom 9  
    pompa myjąca. objawy? wszystko chodzi jak powinno tylko zamiast obracac wodę buczy
  • Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    To masz do wymiany kondensator 5 mikro.
  • Poziom 9  
    dzieki wymienię tylko jak sie tam dostac. nie ma jak zdjac plastikowej obudowy spodu - żadnych śrub,zaczepów tylko w przednim panelu otwor- wygląda jakby tam coś trzeba wsadzić- są nad nim nawet rysunki w którą stronę przekręcić byprzesunąć w górę lub w dół. tylko co tam włożyć- na pewno nie śrubokręt i nie imbusy więc co
  • Poziom 20  
    kondensator --- bzdura zablokował się uszczelniacz na pompie zdejmij prawy bok i poruszaj wirnikiem pompy tylko delikatnie żebyś uzwojenia nie uszkodził
    Wystarczy zdemontować panel z przodu poniżej drzwi. Potrzebny będzie Ci torx 20. Nie zapomnij wyłączyć z sieci!
  • Poziom 9  
    panel jest zdjęty mam przed sobą plastikową obudowę spodu - jak ją zdjąć nadal nie wiem - nie ma tam nic oprócz jednego centralnie położonego otworu-z rysunków można się domyślić że tam trzeba coś włoży i przekręcic - włożony śrubokręt nie napotyka na opór (może jest za krótki?) - przecież to sie musi jakoś dać otworzyć. przypominam - nie ma zadnych innych widocznych śrub, zaczepów itd tylko ta oznakowana dziura tracę już przy niej nerwy.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Musisz poluzować/odczepić linki od zawiasów drzwi i zejdzie.
  • Poziom 9  
    obie linki są odczepione i nic ani drgnie. tam musi coś jeszcze być -nad otworem w plastiku są strzałki - w prawo i w lewo ( w prawo by osłona zeszła, w lewo by ją z powrotem zamknć) - nikt by bez sensu nie tłoczył na obudowie takich znaków gdyby do niczego nie słuzyły - myślę że to musi być jakiś klucz serwisowy - tylko jaki?
    Po raz pierwszy mam doczynienia ze sprzetem którego nie umię rozebrać a mam na swoim koncie różne naprawy:pralki,radia,czajniki,odkurzacze,piece gazowe,elektryczne -mam sprzęt do napraw ale tu nic nie pasuje - jak nie pomożecie to chyba rozetnę to boschem.
  • Poziom 9  
    witam! mrhari i skryn dzięki. Spodu nie udało sie zdjąc ale po zdjeciu panela ponizej drzwi i boku jest dostęp do pompy Faktycznie wylał się kondensator 5 mikro. oby tylko udało sie to z powrotem złożyć /bo zdemontowałem sporo i wyobracałem na wszystkie strony/ dodam tylko, ze po zdjeciu panela jest metalowa listwa(chyba do osłony przewodów) trzeba ją dosć silnie odchylić i gotowe. Te strzałki na obudowie to zwykła zmyła. dzięki wszystkim.