Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

P造ta GA-M55plus-S3G, Realtek Alc 883 brak mikrofonu

karter 20 Wrz 2008 18:46 6604 25
  • #1 20 Wrz 2008 18:46
    karter
    Poziom 15  

Mam problem z mikrofonem na p造cie GA-M55plus-S3G Rev 1.
    P造ta kupiona na Allegro (bez sterownik闚), niby sprawna.
    Problem wygl康a nast瘼uj帷o: po zainstalowaniu sterownika (sprawdza貫m trzy r霩ne) ten瞠 instaluje si, karta d德i瘯owa (zintegrowana na Alc 883 Realteka) dzia豉 (jest d德i瘯, dzia豉 sterowanie funkcjami) lecz brak mo磧iwo軼i skorzystania z mikrofonu.

Po w陰czeniu wtyczki typowego mikrofonu (zintegrowanego ze s逝chawkami) pojawia si komunikat o pod陰czeniu mikrofonu i na tym koniec.
    Panel miksera pozostaje nieaktywny (brak mo磧iwo軼i regulacji si造 g這su mikrofonu - nie wy鈍ietlaj si regulatory).
    R闚nie pr鏏a od strony regulacji windowsowych spe透a na niczym ( regulacja mikrofonu nie pod鈍ietla si).
    Przy u篡ciu kreatora mikrofonu d德i瘯 z mikrofonu ledwo s造cha i faluje jakby nie by這 sta貫go wzmocnienia.
    Zastanawiam si co ze z陰czem audio (front panel) na p造cie g堯wnej, czy nie powinny tam by jakie zworki?
    System WinXP Prof, d德i瘯 HD.
    Inne funkcje audio s ok.
    W menad瞠rze urz康ze te wszystko ok. Jakie rady?
    I tak z ciekawo軼i jaki powinien byc panel przedni, bo w z陰czu audio s doprowadzenia do jakich czujnik闚.
    P造ta GA-M55plus-S3G, Realtek Alc 883 brak mikrofonuP造ta GA-M55plus-S3G, Realtek Alc 883 brak mikrofonu

0 25
  • #3 20 Wrz 2008 19:37
    karter
    Poziom 15  

Karta ma sze嗆 gniazd audio, w tym czerwone do mikrofonu. I z tego korzystam.

0
  • #5 20 Wrz 2008 20:16
    karter
    Poziom 15  

XP professional 2002 +SP2

0
  • #6 21 Wrz 2008 03:49
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Wejd w zak豉dk Wyj軼ie/Wej軼ie Audio i wy陰cz wykrywanie gniazd . Je郵i nie masz takiej opcji to zainstaluj najnowsze sterowniki karty muzycznej .

A tak na marginesie, to gniazdo mikrofonu powinno by r騜owe , a nie czerwone .

0
  • #8 21 Wrz 2008 13:09
    karter
    Poziom 15  

Tak r騜owe w starszych kartach jest czerwone, na zdj璚iu odpowied na drug sugesti drivera- nic to nie da這.

Co do sterownik闚 wgrywa貫m ich par, zacz掖em od tych ze strony Gigabyte, spr鏏uj i z tym.
    Wolno mi si sci庵a, wi璚 troch to potrwa.
    Nie wiem dlaczego, ale mam wra瞠nie, 瞠 to co z softem.
    Pro軸a do os鏏 posiadaj帷ych tak kart, 瞠by rzucili okiem czy s na z陰czu front panel audio jakie zworki (oczywi軼ie je郵i front panel nie jest pod陰czony)
    P造ta GA-M55plus-S3G, Realtek Alc 883 brak mikrofonu.

0
  • #9 21 Wrz 2008 13:57
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Mam t kart muzyczn na swojej p造cie g i nie ma tam zworek bez przedniego panela .
    Ale sprawd jeszcze w nast瘼nych zak豉dkach czy przypadkiem nie masz w陰czonych dodatk闚 do mikrofonu - typu wyciszanie szum闚 , czy te inne dotycz帷e strumienia na tym wej軼iu .

No i sprawa podstawowa - czy ten mikrofon sprawdza貫 na innym sprz璚ie ? Czy jest on 100% sprawny ?

0
  • #10 21 Wrz 2008 15:07
    karter
    Poziom 15  

Mikrofon ok. (mam kilka i mo磧iwo嗆 sprawdzenia na innym komputerze). Sterownik od 11111olo wgra貫m i jest to co by這 + brak d德i瘯u w przednich g這郾ikach, wr鏂i貫m wi璚 do tego ze zdj璚ia.
    Odznaczanie r騜nych opcji nic nie daje.
    Wydaje mi si, 瞠 kluczem do problemu jest zdj璚ie panela HD (na samej g鏎ze) na kt鏎ym regulacje g這郾o軼i w zak豉dce "nagrywaj" s nieaktywne.
    Czy po w陰czeniu tej zak豉dki tak ma by ?

0
  • #13 21 Wrz 2008 15:30
    karter
    Poziom 15  

:arrow: 11111olo Wiem.
    Okno info zamie軼i貫m tylko po to 瞠by by這 wida aktualny sterownik, driver wiem, przelecia貫m je wszystkie, chodzi mi o to zdj璚ie - czy to normalne, 瞠 te regulacje g這郾o軼i s nie aktywne? T
    e w cz窷ci "nagrywaj".

0
  • #15 21 Wrz 2008 15:52
    karter
    Poziom 15  

Tak, przelecia貫m r騜ne ustawienia Windowsa, 陰cznie z kreatorem mikrofonu.
    P造ta GA-M55plus-S3G, Realtek Alc 883 brak mikrofonuP造ta GA-M55plus-S3G, Realtek Alc 883 brak mikrofonu

0
  • #18 21 Wrz 2008 22:29
    karter
    Poziom 15  

:arrow: Olo nic to nie da這, driver nie jest ok. podobnie jak w panelu HD regulacje g這郾o軼i (cztery od prawej) s nieaktywne.

0
  • #19 21 Wrz 2008 23:01
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

W takim uk豉dzie masz braki sterownik闚 lub ich z造 model .
    Odinstaluj sterowniki Karty muzycznej , nast瘼nie wyczy嗆 rejestr - potem zainstaluj najnowsze sterowniki Chipsetu i dopiero wtedy sterowniki karty muzycznej .

0
  • Pomocny post
    #21 22 Wrz 2008 11:44
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

W徠pi by to by豉 wina kabelk闚 czy te panela przedniego.
    Zak豉dka Input powinna by aktywna mimo to , przecie musi by mo磧iwo嗆 zapisu d德i瘯u z innych 廝鏚e - nie tylko mikrofon i Line In , ale r闚nie mikser .

Chyba 瞠 panel przedni jest na zwarciu i p造ta zaczyna 鈍irowa - ale to ju tak ostatecznie .

0
  • #22 22 Wrz 2008 21:46
    karter
    Poziom 15  

Panela przedniego audio nie mam, piny wtyku s go貫, nic tam nie mam.
    Dlatego pyta貫m o zwory. Odinstalowa貫m wszystkie stery nvidia jakie mia貫m wgrane (VGA i chipset), wyczy軼i貫m rejestr i wgra貫m jeszcze raz (mia貫m zamiar zrobi reinstalk windy, ale tak by這 szybciej).

Pojawi si stabilny, cho za cichy d德i瘯 z mikrofonu.
    Klikn掖em g這郾o嗆 w zak豉dce odtwarzanie g這su.
    Nast瘼nie klikn掖em zaawansowane w zak豉dce rear pink i tu zaznaczy貫m jedynk.
    I teraz mikrofon pracuje prawid這wo (mog go regulowa w tej瞠 zak豉dce Rear Pink).
    疾by nie by這 za dobrze dodam, 瞠 nadal w panelu HD regulatory miksera s nie pod鈍ietlone, jak r闚nie regulacja mikrofonu w opcjach windowsowych.
    Dzi瘯i za pomoc, oczywi軼ie klikam pom鏬.

0
  • #24 22 Wrz 2008 22:13
    @GUTEK@
    Poziom 30  

Ja mam Viste i tam jest inaczej, wi璚 z pami璚i pisze.

W tym panelu realteka, w zak豉dce g這郾o嗆 odtwarzanie po prawej masz strza趾i <> przesu w prawo a b璠ziesz mia co takiego Front Pink In (albo podobnie) i to b璠zie prawdopodobnie wyciszone. Prawdopodobnie to jest przyczyn.

0
  • #25 23 Wrz 2008 09:29
    karter
    Poziom 15  

Driver na zdj璚iu wida nieaktywne (cztery prawe) regulacje i aktywn lew - mo積a ni ustawia poziom g這郾o軼i z mikrofonu.
    Dlaczego s nieaktywne (przynajmniej ta od mikrofonu) nie wiem.
    :arrow: Gutek - nie, to o czym piszesz jest na 鈔odkowym zdj璚iu powy瞠j.
    Ta zak豉dka dotyczy r騜owego gniazda mikrofonu umieszczonego na panelu przednim, kt鏎ego nie mam.
    Podczas eksperyment闚 ze sterownikami opcje te by造 sprawdzane -bez rezultatu.
    Przyczyn nie dzia豉nia mikrofonu by niew豉軼iwy (lub niew豉軼iwie wgrany) sterownik chipsetu.
    Co do nieaktywnych opcji regulacyjnych by mo瞠 rejestr Windowsa jest jest gdzie uszkodzony.
    By (podczas pr鏏) wielokrotnie czyszczony Ccleaner i GP Clean.
    I mo瞠 co si sypn窸o.

Wyja郾i這 by si to gdybym zreinstalowa Windowsa, ale nie b璠 tego robi bo wszystko inne jest ok. i zabiera mi to za du穎 czasu, a nagrywa d德i瘯u i tak nie b璠, bo mikrofon potrzebny jest mi do gier multiplayer i dzia豉 prawid這wo.

0
  • #26 27 Gru 2008 19:54
    Robewit
    Poziom 25  

Mo瞠 to cos wniesie do tematu. Mianowicie mam (mia貫m) taki sam objaw tzn. brak mo磧iwosci nagrywania z wej軼 audio (p造ta GA945). Cze軼iowo pomog這 kiedy w opcjach odtwarzania znalaz貫m regulator gniazda, w moim przypadku to by Rear Blue In i zmieni貫m ustawienie, podobnie jak napisa @GUTEK@. Jednak regulatory nagrywania w XP i panelu HD Realteka s nadal nie aktywne, taka ciekawostka. Dodam, 瞠 nie ze wszystkimi programami to dzia豉 jak nale篡.

0