Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson AcuLaser C2000 gniecie papier

vanVanilla 21 Sep 2008 00:04 1904 4
    vanVanilla
    Level 11  
    Witam

Prośba o pomoc z drukarką jak w temacie. Urządzenie gniecie papier w momencie kiedy kartka dociera do rolki która jest tuz przed pasem transmisyjnym.
    Rolka ta na chwile zostaje zastopowana co w konsekwencji musi skończyć się gnieceniem papieru bo wałek przed tą rolką pcha dalej papier.

Pytanie dlaczego rolka (ta przy pasie transmisyjnym) zatrzymuje się na chwile?

Widać ze ta usterka jest powtarzalna bo dostałem juz kolejne zgłoszenie z tym samym objawem.

Przebieg około 80 tyś. str, bęben i pas wymieniane.

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam
  • Helpful post
    servicemen
    Level 28  
    Ten objaw może powodować też sprzęgło lub elektromagnes rolki registracyjnej.
    vanVanilla
    Level 11  
    Bardziej opisze usterkę (pozdejmowałem co mogłem by widzieć ten objaw)

Gdy papier dochodzi do czujnika roli registracyjnej wówczas ta rolka jest wyłączana-słychać przy tym włączenie elektromagnesu, po około 3 s. rolka jest włączana ale przez te 3s. rolka wcześniej zdąży juz pchnąc na tyle papier ze ten musi się zgnieść.

Więc pasowało by mi na czujnik, ale dlaczego po chwili rolka registracyjna jest ponownie włączana? zamiast wykrzyczeć "jam paper"?
    vanVanilla
    Level 11  
    No więc okazało się ze uszkodzony jest elektromagnes, ale nie od rolki rejestracji a napędu rolki transmisyjnej i tym całego podajnika ręcznego.
    O dziwo oryginalny solenoid kosztuje niewiele.

Dzięki za pomoc.