Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aparat cyfrowy do 300zł

Dawid.wielun 21 Sep 2008 00:21 2186 8
    Dawid.wielun
    Level 20  
    Witam, jaki polecacie aparat do 300zł. Jeżeli nie byłoby w miarę konkretnego to 100zł jeszcze jestem w stanie dołożyć ale powyżej 400zł już nie wchodzi w grę. Najważniejsze rzeczy jakie musi mieć:
    -pełny manual przede wszystkim:
    -balans bieli wg wzorca
    -przysłona nie musi mieć aż tak dużo wartości, wiadomo kompakt ale tak f/2.8 do f/5.6 by się zdało ;)
    -migawka 1/2000-2s w zupełności wystarczająco ;)
    Matryca nie musi być "super" wystarczająco byłoby nawet 5mpx.
    No i to tyle z głównych rzeczy, fajnie jakby jeszcze był na akumulatory AA ponieważ mam już ładowarkę i akumulatorki oraz na kartę (micro/mini) SD gdyż też mam dwie karty więc oszczędziło by mi to więcej kosztów.
    MEDIASHOP
    Level 18  
    CANON A580, A590is ....

moim zdaniem nic sensowniejszego w tej kwocie na dzisiaj nie kupisz.
    Dawid.wielun
    Level 20  
    Też się nad nim zastanawiałem ale jeszcze jeden model wydaje mi się ciekawy i dużo tańszy. Co sądzicie o CANON A460? Teoretycznie ma wszystko co A580, 5mpx wystarczy, miał go ktoś jakiś konkretny powód dlaczego bym miał wziąć A580 za 420zł zamiast A460 za 230zł?
    MEDIASHOP
    Level 18  
    Dawid.wielun wrote:

-pełny manual

A460, A470 nie ma manuala lub ściślej mówiąc bardzo ograniczony.
    Dawid.wielun
    Level 20  
    Nie ma? Z tego co czytałem chyba miał no ale ok dlatego właśnie pytam ponieważ lepiej jak przeczytam o nim od kogoś kto miał a nie z opisu aukcji.
    No nic dużo opinii pozytywnych też słyszałem o tym A580 więc chyba jednak poświęcę to 450zł. Ten A590is kosztuje prawie tyle samo co A580 wybierając już teraz tylko pomiędzy nimi który byście wzięli?
    mczapski
    Level 39  
    Chyba nieco wygórowane życzenia jak na 300 PLN.Właściwie to nie wiadomo co chcesz uzyskać (pełny manual). Ja całkiem przypadkiem kupiłem w TESCO TECHNICA SH 1060 za bodjże 260 PLN. Cudów nie ma ale okazuje się, że dużo potrafi chociaż matryca 3/8". Z tym, że w tej sieci aparaty fotograficzne są bardzo marnie eksponowne i musisz to wydłubać.
    MEDIASHOP
    Level 18  
    polkos wrote:
    http://www.torres.pl/aparat-cyfrowy-nikon-coolpix-l10-p-7363.html

L10 nie ma manuala, w tej cenie mozna kupic takze bardziej zaanwasowany i nowszy L16, który..... takze nie ma manuala ...

mczapski wrote:
    Ja całkiem przypadkiem kupiłem w TESCO TECHNICA SH 1060 za bodjże 260 PLN. Cudów nie ma ale okazuje się, że dużo potrafi chociaż matryca 3/8".

Sorry, ale to nie jest dobry wybór, w tej cenie masz NIKON L10, L16, tańsze OLYMPUSY, SONY etc... chyba, że różnica 40zł jest barierą nie do przekroczenia.
    polkos
    Level 18  
    To ,że nie ma manuala to oczywiste i raczej w tej cenie z manualem nic nie znajdzie .

Jeżeli tak Ci manual jest potrzebny , chcesz pobawić się w fotografa to może lepiej kup analogową lustrzankę/??