Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Nubira nie chce się przełączyć na gaz Lovato

DJ PIT 21 Wrz 2008 14:05 3808 4
  • #1 21 Wrz 2008 14:05
    DJ PIT
    Poziom 12  

Witam. Mam problem z instalacją gazową w Daewoo Nubira 1.6 SX Instalacja Lovato. Typ wielozaworu BRC. Instalacja ma okolo 8 lat. Stan techniczny sprawdzany regularnie ale ostatnio nie raz mi we filtrze powietrza wybuchało, a wczoraj przy chciałem odpalić to tylko poczułem zapach gazu i pochwil dopiero odpalił na benzynie i nie chce się do teraz przełączyć cały czas jest pomarańczowa dioda, nawet jeśli zwiększę obroty silnika to się nie przełączy. Pytanie co mogło być tego przyczyną i w jaki sposób można usunąć tą usterkę

• #2 21 Wrz 2008 17:47
    marekfiesta
    Poziom 19  

po 1 odłaczyć wąż od miksera następnie podać +12V na cewke elektrozaworu przy parowniku i obserwować czy leci mgiełka gazu jeśli tak to układ jest ok.Zostaje tylko wtedy podłączyć pod komputer i zobaczyć w parametry.

• #3 21 Wrz 2008 21:36
    DJ PIT
    Poziom 12  

Z tego co się dowiedziałem przez przypadek mogłem rozregulować(przy ilu obrotach się włącza) i to można zaprogramować tylko nie do końca znam sekwencje jak to zrobić.

• #4 21 Wrz 2008 22:37
    tomasz sadowski
    Spec od samochodów

witam
    nie wiem jak w kolegi przypadku ale u mnie regulacja przełączania przy okreslonej liczbie obrotow znajdowała sie w przełączniku
    Zwykły potencjonetr (chyba tak to sie nazywa ) na mały srubokręcik kręcąc w prawo to zwiekszałem liczbe obrotów

• #5 22 Wrz 2008 18:08
    DJ PIT
    Poziom 12  

Witam już naprawiłem:) znalazłem na elektrodzie jak programować i postąpiłem według wskazań i już wszystko działa za porady dziękuję pozdrawiam temat do zamknięcia:)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME