Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo Nubira nie chce się przełączyć na gaz Lovato

21 Wrz 2008 14:05 4183 4
  • Poziom 12  
    Witam. Mam problem z instalacją gazową w Daewoo Nubira 1.6 SX Instalacja Lovato. Typ wielozaworu BRC. Instalacja ma okolo 8 lat. Stan techniczny sprawdzany regularnie ale ostatnio nie raz mi we filtrze powietrza wybuchało, a wczoraj przy chciałem odpalić to tylko poczułem zapach gazu i pochwil dopiero odpalił na benzynie i nie chce się do teraz przełączyć cały czas jest pomarańczowa dioda, nawet jeśli zwiększę obroty silnika to się nie przełączy. Pytanie co mogło być tego przyczyną i w jaki sposób można usunąć tą usterkę
  • Poziom 19  
    po 1 odłaczyć wąż od miksera następnie podać +12V na cewke elektrozaworu przy parowniku i obserwować czy leci mgiełka gazu jeśli tak to układ jest ok.Zostaje tylko wtedy podłączyć pod komputer i zobaczyć w parametry.
  • Poziom 12  
    Z tego co się dowiedziałem przez przypadek mogłem rozregulować(przy ilu obrotach się włącza) i to można zaprogramować tylko nie do końca znam sekwencje jak to zrobić.
  • Spec od samochodów
    witam
    nie wiem jak w kolegi przypadku ale u mnie regulacja przełączania przy okreslonej liczbie obrotow znajdowała sie w przełączniku
    Zwykły potencjonetr (chyba tak to sie nazywa ) na mały srubokręcik kręcąc w prawo to zwiekszałem liczbe obrotów
  • Poziom 12  
    Witam już naprawiłem:) znalazłem na elektrodzie jak programować i postąpiłem według wskazań i już wszystko działa za porady dziękuję pozdrawiam temat do zamknięcia:)