Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chłodzenie w Passacie B3 , stabilizator napiecia

DJ Clone 21 Sep 2008 17:01 5017 29
    DJ Clone
    Level 19  
    Witam wszystkich. Nie dawno zakupiłem Passata B3 1,9D wolnossący. Problem tkwi w tym że podczas jazdy temperatura potrafi bardzo szybko skoczyć do 110*C i wentylator ani drgnie. Dzisiaj wracałem do domu i mam zazwyczaj pół baku paliwa a pokazało mi pełen bak :p i o co chodzi? Chce zmostkować termostat na chłodnicy ale czy to będzie dobre rozwiązanie żeby sprawdzić czy działa wentylator?
  • Helpful post
    LAMBDA
    Level 17  
    ..tak możesz zmostkować wyłącznik termiczny na chłodnicy wtedy musi zadziałać wentylator..ale ja bym sprawdził czy faktycznie ta wysoka temperatura jest czy czasami Ci wskaźnik nie przekłamuje bo często padają liczniki w tych modelach i wlasnie moga objawiać się w ten sposób..
  • Helpful post
    viper555
    Level 39  
    Skoro paliwo i temperaturę przekłamuje uszkodzony stabilizator napięcia.P
    Chłodzenie w Passacie B3 , stabilizator napiecia
    DJ Clone
    Level 19  
    a właściwie to było by możliwe z tym stabilizatorem. Wyjąłem płytkę z zegarami i widać było ze ktoś już przy tym grzebał ponieważ były już ścieżki popalone przy nim... Może mi kolega podać oznaczenia tego stabilizatora? albo stronę do niego bo nie widzę czy to jest ICA czy TCA.
  • Helpful post
    viper555
    Level 39  
    TCA 700
    DJ Clone
    Level 19  
    ok myśle ze jutro trzeba będzie zrobił przegląd własnej roboty. dzięki Panowie, jak będe juz coś więcej wiedział to się na pewno odezwę

Dodano po 14 [minuty]:

Nie powiem ze cena tego stabilizator jest powalająca... 70zł. Wole zamiennik LM7810 i zamienić nóżki 1-3 miejscami. Podobno sprawdzone
    DJ Clone
    Level 19  
    Witam ponownie. Dzisiaj miałem trochę więcej czasu i sprawdziłem czujnik temp. na chłodnicy. Działa całkiem przyzwoicie, potem zmostkowałem wentylatory i kręciły się. Czyli chyba nie pozostało mi nic innego jak wymienić TCA700
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Wstaw po prostu LM7810 i po sprawie
    DJ Clone
    Level 19  
    obyś miał racje, jutro się wszystkiego dowiem i napisze. pozdrawiam
    DJ Clone
    Level 19  
    Kurde Panowie chyba mnie coś trafi. Dzisiaj tak przegladałem auto i z chłodnicy wychodzą 2 szlauchy. Jeden u góry jest gorący a na dole jest zimny 0.o co wy na to? termostat??
    goldwinger
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Termostat, chyba że niedoczekałeś do temperatury otwarcia
    DJ Clone
    Level 19  
    ok ale chłodnica na górze jest gorąca a na dole zimna a więc o czymś to świadczy... może mi ktoś powiedzieć jak się coś takiego wymienia?
    DJ Clone
    Level 19  
    byle by nie było dużo roboty. jak ją ściągne to trzeba będzie pewnie odkręcić kruciec

Dodano po 3 [minuty]:

sorki stary ale musze spadać spać, nie dam rady już myśleć o tej godzinie
    DJ Clone
    Level 19  
    Cześć . Czy tam są jakieś O-ringi? bo jeden mechanik nie chciał się za to zabrać :/
    robokop
    Moderator of Cars
    Jest oring, a mechanik pewnie nie chciał się zabrać, bo nie wiedział jak. Robota łatwa i szybka, zajmuje przy odrobinie wprawy i dobrych kluczach ok 0,5 godziny.
    DJ Clone
    Level 19  
    ten oring to poprstu uszczelka na termostacie która jest w komplecie?
    DJ Clone
    Level 19  
    I tak, wymieniłem stabilizator i wszystko działa ale chłodnica dalej w pół gorąca/zimna :/ wymieniłem dziś ten termostat i okazało się ze wymieniłem dobry na dobry i jeszcze mi się wszystko rozciekło :/ i musze to wszystko zostawić na jutro. Bardzo Dziękuje za cenne informacje
    DJ Clone
    Level 19  
    Panowie chciałem jeszcze zapytać jak tam z łożyskami do Passacika? Da rade wymienić samemu czy lepiej zostawić to specom?
    DJ Clone
    Level 19  
    chyba przód ale juz się dowiedziałem ze to trzeba zrobić na prasie a tył?
    robokop
    Moderator of Cars
    Na tyle masz dwa stożkowe, różnej wielkości, kwestia wybicia starych pierścieni z piasty bębna. W komplecie masz obydwa łożyska, simmering, nakretkę z zabezpieczeniem koronowym i zawleczkę. No i kapsel czasami.
    khali
    Level 13  
    czy można taki stabilizator jak na zdjeciu wyżej sprawdzić multimetrem , przekręcając pokrętło na hFE
    carrot
    Moderator of Cars
    Nie, to nie jest tranzystor, możesz natomiast zamierzyć napięcie wyjściowe 10V
    khali
    Level 13  
    jak zmierzyć to napięcie
    Moderated By carrot:

kolejny post kolegi wywaliłem do kosza, nie pyta się na forum elektroników jak podłączyć woltomierz pomiędzy plus a minus