Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pompa wtryskowa Opel Vectra C 2,2 DTI

Megawe 21 Sep 2008 18:22 12304 5
 • #1
  Megawe
  Level 34  
  Szukam opisu montażu silnika od Opla Y22DTR był montowany w Vectra C,Zafira.Głownie chodzi mi o to jak założyć łańcuszek na wałki wyrownoważające i momenty skręcania.
 • #3
  Megawe
  Level 34  
  Dziękuję maciek06 momenty dokręcania powinny być ok ale te walki wyrownoważające są w silniku i są napędzane lańcuchem od walu korbowego.Obracają się 2 razy szybciej jak silnik.Właśnie zerwal się ten łańcuszek i narobił trochę ambarasu w silniku.
  Znalazłem taki sam silnik na przekładkę tak że nie będę robił remontu.Mam pytanie czy do drugiego silnika przełożyć pompę wtryskową z mojego auta czy włożyć drugi silnik w komplecie(jest z pompą wtryskową ale z innego auta)?Auto to Vektra C 2,2 DTI.
 • Helpful post
  #4
  maciek06
  Level 13  
  Przełóż ze starego silnika całą pompę bo na niej jest sterownik silnika i musiał byś go doprogramować do immo, a to juz nie takie proste.
 • #5
  wopor
  Level 32  
  witam, kolega maciek ma racje , jakmasz ten silnik na zewnatzr posprawdzaj czy lekko chodzi sterowanie łopatkami turbiny, jak silnik troszke stoi to lubią sie zacinać i albo przładowuje i tryb awaryny albo słabowaty jak niedoładowuje, powodzenia
 • #6
  Megawe
  Level 34  
  Silnik już wymieniłem.Pompę przełożyłem.Teraz nie mogę odpalić.Przeczytałem że do odpowietrzenia potrzebny jest przyrząd Opel KM-948.Czy można odpowietrzyć ten układ bez tego przyrządu?