Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa wtryskowa Opel Vectra C 2,2 DTI

Megawe 21 Wrz 2008 18:22 10891 5
  • #1 21 Wrz 2008 18:22
    Megawe
    Poziom 28  

Szukam opisu montażu silnika od Opla Y22DTR był montowany w Vectra C,Zafira.Głownie chodzi mi o to jak założyć łańcuszek na wałki wyrownoważające i momenty skręcania.

• #3 21 Wrz 2008 20:18
    Megawe
    Poziom 28  

Dziękuję maciek06 momenty dokręcania powinny być ok ale te walki wyrownoważające są w silniku i są napędzane lańcuchem od walu korbowego.Obracają się 2 razy szybciej jak silnik.Właśnie zerwal się ten łańcuszek i narobił trochę ambarasu w silniku.
    Znalazłem taki sam silnik na przekładkę tak że nie będę robił remontu.Mam pytanie czy do drugiego silnika przełożyć pompę wtryskową z mojego auta czy włożyć drugi silnik w komplecie(jest z pompą wtryskową ale z innego auta)?Auto to Vektra C 2,2 DTI.

• Pomocny post
    #4 22 Wrz 2008 21:22
    maciek06
    Poziom 12  

Przełóż ze starego silnika całą pompę bo na niej jest sterownik silnika i musiał byś go doprogramować do immo, a to juz nie takie proste.

• #5 23 Wrz 2008 20:36
    wopor
    Poziom 32  

witam, kolega maciek ma racje , jakmasz ten silnik na zewnatzr posprawdzaj czy lekko chodzi sterowanie łopatkami turbiny, jak silnik troszke stoi to lubią sie zacinać i albo przładowuje i tryb awaryny albo słabowaty jak niedoładowuje, powodzenia

• #6 04 Paź 2008 16:51
    Megawe
    Poziom 28  

Silnik już wymieniłem.Pompę przełożyłem.Teraz nie mogę odpalić.Przeczytałem że do odpowietrzenia potrzebny jest przyrząd Opel KM-948.Czy można odpowietrzyć ten układ bez tego przyrządu?

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo