Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strona startowa http://pl.msn.com/

ezop5 21 Wrz 2008 19:56 11246 26
  • #1 21 Wrz 2008 19:56
    ezop5
    Poziom 15  

Witam.Mam problem z ustawieniem strony startowej w IE7. Uparcie ustawia mi się strona http://pl.msn.com/ jako startowa. Resetowałem ustawienia przeglądarki i po recznym ustawieniu strony startowej na inną , po restarcie systemu znowu mam http://pl.msn.com/..

Win Xp HE sp3
    IE7

1 26
  • #2 21 Wrz 2008 20:04
    WMichał
    Poziom 31  

Panel sterowania->opcje internetowe.
    Spróbuj tam zmienić.

1
  • #4 21 Wrz 2008 20:15
    WMichał
    Poziom 31  

W rejestrze dokonaj zmiany, w kluczach:
    HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main
    HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main
    w pozycjach:
    Local Page i Start Page wpisz adresy strony domowej.

0
  • #5 21 Wrz 2008 21:12
    ezop5
    Poziom 15  

Wpisałem zgodnie z zaleceniem ale niestety po restarcie komputera znowu jest tamta strona. Jest jeszcze jakis sposób- czy np. ponowna instalacja IE7 pomoże?

0
  • #6 21 Wrz 2008 21:41
    Bolek_Lodz
    Poziom 12  

Skorzystaj z porady (rozwiązania) zawartej na tej stronie Link

0
  • #7 21 Wrz 2008 22:06
    ezop5
    Poziom 15  

Niestety nie pomogło.

0
  • #9 21 Wrz 2008 22:35
    ezop5
    Poziom 15  

Dziwna sprawa-zainstalowałem IE 8.0 i nadal strona startowa zmienia się samoistnie.

0
  • #10 21 Wrz 2008 22:38
    451317
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 21 Wrz 2008 23:18
    ezop5
    Poziom 15  

Jako że problem nie ustąpił zainstalowałem Firefoksa 3 i na razie zapomnę o IE.
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

0
  • #12 22 Wrz 2008 00:09
    ezop5
    Poziom 15  

Trochę pośpieszyłem się z zamknięciem tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5558335#5558335

Myślałem ,że zainstalowanie firefoksa rozwiąże problem ale okazało się,że po restarcie systemu znowu zmieniła mi sie strona startowa.
    Jeśli to możliwe proszę moderatora o ponowne otwarcie wskazanego tematu i przeniesienie wiadomości.

0
  • #14 22 Wrz 2008 08:54
    ezop5
    Poziom 15  

Dokładnie tak jest. Po restarcie systemu mam stronę startową http://pl.msn.com/

Zainstalowałem program Spyboot -SD i po przeskanowaniu systemu znalazł jakieś "robactwo" - skasowałem znalezione obiekty i wygląda na to , że wszystko wróciło do normy. Nie zamykam tematu bo może się okazać , że cieszę sie przedwcześnie.

0
  • #15 22 Wrz 2008 17:52
    AxelNext
    Poziom 38  

ezop5 napisał:
    Zainstalowałem program Spyboot -SD i po przeskanowaniu systemu znalazł jakieś "robactwo"
    Zainstaluj jeszcze Ad-Aware i przeskanuj kompa.

0
  • #16 22 Wrz 2008 19:01
    ezop5
    Poziom 15  

Jednak nie do końca problem jest rozwiązany-strona jest zachowana tylko dlatego , że Spyboot nie dopuszcza do zmiany adresu-pokazał komunikat o próbie zmiany strony. Poszukam Ad-Ware i spróbuję jak radzisz.

1
  • #17 22 Wrz 2008 20:05
    AxelNext
    Poziom 38  

ezop5 napisał:
    Poszukam Ad-Ware
    Podałem Ci linka do programu w moim poprzednim poście.

Poza tym jeśli nie używasz Messenger'a to :arrow: Start :arrow: Uruchom :arrow: wklej to:
    RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove :arrow: OK

-1
  • #18 22 Wrz 2008 20:20
    Robert B
    Poziom 43  

ezop5 napisał:
    Jednak nie do końca problem jest rozwiązany-strona jest zachowana tylko dlatego , że Spyboot nie dopuszcza do zmiany adresu-pokazał komunikat o próbie zmiany strony...

No to daj mu w opcjach, żeby zezwalał na zmianę strony i tyle. Takie trudne przelecieć opcje Spyboota i poustawiać według własnych potrzeb?
    2 minuty roboty zamiast 2 dni jęczenia :(

0
  • #19 22 Wrz 2008 20:28
    ezop5
    Poziom 15  

Robert B napisał:
    ezop5 napisał:
    Jednak nie do końca problem jest rozwiązany-strona jest zachowana tylko dlatego , że Spyboot nie dopuszcza do zmiany adresu-pokazał komunikat o próbie zmiany strony...

No to daj mu w opcjach, żeby zezwalał na zmianę strony i tyle. Takie trudne przelecieć opcje Spyboota i poustawiać według własnych potrzeb?

Nie do końca się rozumiemy- mam na myśli to że strona ustawiona ręcznie przeze mnie jest utrzymywana tylko przez spybota (nie pozwala on ustawić sie stronie msn-gdy odinstaluję spyboota znowu wskoczy mi msn ) Nie jest ok z systemem jesli nie można bez użycia dodatkowych programów utrzymać ustawionej przez siebie strony startowej.

0
  • #20 22 Wrz 2008 20:32
    WMichał
    Poziom 31  

Popróbuj jeszcze z programem: StartPage Guard.

0
  • #21 22 Wrz 2008 20:34
    Robert B
    Poziom 43  

Nic nie pisałeś o odinstalowaniu Spyboota.
    W takim razie w AdAware ustaw stronę startową i zobacz czy pomoże. Prawdopodobnie Spyboot zostawił swoje wpisy w Rejestrze. Możesz zainstalować go jeszcze raz i poustawiać opcje według potrzeb.

0
  • #22 22 Wrz 2008 20:36
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę wkleić w załączniku log z hijackthis, to zobaczymy, czy koledze nie zainstalował sie jakiś dodatkowy "stróż".

0
  • #23 22 Wrz 2008 20:40
    ezop5
    Poziom 15  

Nadal się nie rozumiemy-nie odinstalowałem spyboota. Przy uruchamianiu przeglądarki spyboot informuje o tym że jakiś program lub coś innego próbuje zmienić mi stronę startową i pyta o moją zgodę . Więc problem nie polega na ustawieniu spyboota tylko na znalezieniu tego pragramu o którego działaniu informuje spyboot.

0
  • #24 22 Wrz 2008 20:44
    Robert B
    Poziom 43  

Więc pozwól na zmianę tej strony, bo to Ty ją chcesz zmienić. Czy przejrzałeś wszystkie opcje Spyboota? Chyba nie, bo wygląda że będziesz jeszcze jęczeć kolejne 2 dni zamiast to wreszcie zrobić.

Zacznijmy od początku:
    1. Jak zmieniasz stronę startową IE? Dokładnie co i gdzie robisz?
    2. Czy bez Spyboota strona się zmienia a ze Spybootem nie?
    3. W którym momencie Spyboot alarmuje i jaki program podaje, że chce zmienić stronę?

0
  • #25 22 Wrz 2008 20:53
    ezop5
    Poziom 15  

Robert B napisał:
    Więc pozwól na zmianę tej strony, bo to Ty ją chcesz zmienić. Czy przejrzałeś wszystkie opcje Spyboota? Chyba nie, bo wygląda że będziesz jeszcze jęczeć kolejne 2 dni zamiast to wreszcie zrobić.

Człowieku przeczytaj cały post a zauważysz ,że zainstalowałem spybota w celu znalezienia szkodnika a nie blokowania własnych ustawień. Jak masz pisać o jęczeniu a nie potrafisz przeczytać tekstu ze zrozumieniem to nie wypisuj uwag, które nic nie pomagają.

Załączam log z hijackthis:

Jeśli moderator uważa ,że temat jest bezsensownym jęczeniem proszę o przeniesienie go do kosza.

0
  • Pomocny post
    #26 22 Wrz 2008 20:54
    AxelNext
    Poziom 38  

Robert B napisał:
    Więc pozwól na zmianę tej strony
    Ale właśnie Ezop5 nie chce dopuścić do zmiany strony startowej.

Ezop5 przeskanuj jeszcze raz kompa programem Spybot - Search & Destroy oraz Ad-Aware.
    Wpisz w uruchom RunDll32 advpack.dll,LaunchINFSection %windir%\INF\msmsgs.inf,BLC.Remove
    Restart kompa.
    Jeśli to nie pomoże to zrób tak jak napisał Jankolo czyli wklej log na forum z HiJackThis http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

0
  • #27 22 Wrz 2008 21:00
    Robert B
    Poziom 43  

Robert B napisał:
    ...w AdAware ustaw stronę startową i zobacz czy pomoże...

Zresztą wcześniej też radzono użyć AdAware. Nawet dano link a Kolega odpisał że "poszuka".
    Proponuję również czytać ze zrozumieniem.

0