Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa do głośników(samochodowych).

21 Wrz 2008 19:59 5853 23
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Mam 2 głośniki (które kupiłem jako używane od kolegi, ponieważ sprzedawał autko)Są to CLARION SRQ 6920R,

Moc ciągła:
    85 W.

Moc szczytowa:
    300 W.

Typ głośnika:
    2-drożny.

Pasmo przenoszenia:
    45-32000 Hz.

Czułość:
    92 dB.

Impedancja:
    4 ohm.

Mam je zamontowane w tylnej półce(Opel Corsa 3 drzwiowa).
    Radyjko to (jakieś zwykłe) Easy Tooth.
    Graj całkiem ładnie, lecz bardzo mnie ciekawi czy gdybym zrobił do nich obudowę i zamocował ja na półce oczywiście uzyskałbym lepszy dzwiek niż obecny?
    Słyszałem też, że mocowanie głośników w póleczce jest nie zalecane, ale niestety poprzedni właściciel narobił dziur i w ich miejsce wsadziłem moje głośniki.
    Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 19  
    Najlepiej to obliczyć obudowę do głośników tak to tylko można zgadywać diyaudio.pl albo ściągnij WinISD i oblicz
  • Moderator CarAudio
    Po oznaczeniach zgaduję ,że są to "jajca"(nie mają T-S podanych i przeważnie są to Freeair) ........... zostaw tak jak są ,bo narobisz się przy tej pólko-skrzynce ,a i tak poprawy nie będzie .
  • Poziom 10  
    (nie mają T-S podanych i przeważnie są to Freeair)-możecie to przetłumaczyć na język laika???

Ale wydaje mi się, że jakaś tam poprawa będzie, bo będą grały do wewnątrz, a nie w szybę???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Michał1216 napisał:
    (nie mają T-S podanych i przeważnie są to Freeair)-możecie to przetłumaczyć na język laika???

Ale wydaje mi się, że jakaś tam poprawa będzie, bo będą grały do wewnątrz, a nie w szybę???

ad 1) FAQ Bartka Nazara

ad 2) co masz na myśli ?
  • Poziom 10  
    Dobra mówiąc szczerze chodzi mi o polepszenie(chod w minimalnym stopniu) basu. Czy takie "skrzynki" dadzą tu coś?
  • Poziom 15  
    Nie rob skrzynek tylko zrób twarda półkę, np z mdf'u i oklej ja materiałem i poprawa juz będzie słyszalna.
  • Poziom 19  
    Jajca sa przewaznie "free air", chodzi o to ze sa to glosniki specjalnie przeznaczone do montazu w polki i inne dziwne mijesca, (free air - bez obudowy)
  • Poziom 10  
    Aha wybaczcie, zrozumiałem, że myślicie ze ja jajca sobie robię, a to chodziło o elipsy.Taka są to rzeczywiście elipsy.
    Czyli w ogóle odpuścić sobie to? Nie nadają się do niczego jak dobrze rozumiem?.

Ps:
    A o co koledze chodzi z tą twardą pólka?.
  • Poziom 19  
    Nadawać się nadają ale jakiejś znakomitej jakości to tu nie będzie
    A z twardą pułkom chodzi o to żebyś kupił płyte np. z MDFu i obił ją ładnie zamiast starej pułki i oczywiście pamiętaj o wycięciu otworów
  • Poziom 10  
    Oj szkoda bo półki taką to raczej domowymi metodami nie zrobię, bo jest jakby "2 stopniowa":(
    A co do tej obudowy to dałoby coś jakbym zrobił takie pudła pod głośniki(przykręcił do półki od spodu?

Ps. ta połka jest bardzo twarda(jakby plastik grubości 0,8mm obity materiałem).
  • Poziom 19  
    Heh to wiesz co nie kombinuj sprzedaj te głośniki i kup sobie na przód HELIX Dark Blue 62.1 podłącz pod radio i gra i wygłusz drzwi nawet delikatnie
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Hehe najpierw się pyta a potem sie kupuje a nie na oślep sam wiem jak to jest kupiłem kiedyś BLG a potem sobie w brodę plułem ale niestety życie sprzedaj je za 100 i dołóż drugą 100 i masz o niebo lepszy efekt
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    No ale mowie Ci ze "free air" sa typowo w polki, obudowa tylko im zaszkodzi..
  • Poziom 10  
    Aha:)dziękuję za pomoc.
    Narazie zostawię tak jak jest, a potem (jak będzie mniej wydatków) pomyślę nad zmianą.
    Oczywiście najpierw zapytam:)
    Co lepsze poprzedni właściciel dał ponoć ponad 200 zł, a Wy mówicie, ze można w tej cenie mieć o niebo lepsze to dopiero załamka:).

Mam jeszcze takie pytanko-zadam je tutaj bo nie chce zakładać nowego tematu-, słyszałem, że te radyjko pomimo napisu 4x45W ma max 20W.Czy gdybym je jakoś wzmocnił dałoby to coś.Producent głośników podaje, że mają niby 80W,więc sądzę, że mogą mieć za słabą moc(podawaną przez radyjko).

Zapomniałem dodać, że radyjko to "EASYTOUCH EC-37310-MIRAGE"
  • Poziom 19  
    Niestety z tego co wiem to raczej nie trzeba zmieniać końcówki mocy poszukaj na elce wzmacniaczy na tda chyba i zrób sobie
  • Poziom 10  
    Vsad napisał:
    Niestety z tego co wiem to raczej nie trzeba zmieniać końcówki mocy poszukaj na elce wzmacniaczy na tda chyba i zrób sobie

A o co chodzi z tą końcówką mocy, i co ma sobie zrobić???
  • Poziom 19  
    Eh poczytaj trochę o CA i sie dowiesz dużo rzeczy jest trochę tych forum
  • Poziom 10  
    czyli rozumiem ze wzmacniacz nie ma tu zadnego sensownego zastosowanie, itak nie zmieni juz dzwieku?:)
  • Poziom 23  
    możesz kupić DOBRY wzmacniacz - signat, axton, sony xm (starsze) o mocy 2x80...
    Po DRUGIE masz cholernie badziewne radio - więc zamiast wzmaka kup dobre radio...
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 10  
    A czy będzie duża różnica na lepszym radyjku.
    Może to lepszy pomysł, zamiast kupno wzmacniacza.
  • Poziom 12  
    Duza... zeby to poczuc wystarczy zakupic nawet uzywane radio sony (okolo 200 zl alle....) i poczujesz roznice. W tych bezfirmowkach raczej zapominali co to jest wzmacniacz:) jakikolwiek... Kup, nie pożałujesz.
  • Poziom 10  
    Wiec tak zrobię.
    Dziękuję wszystkim za pomoc:)