Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana licznika z mil na kilometry Passat b5 2000 rok

21 Wrz 2008 21:14 16809 18
  • Poziom 9  
    Witam, mam passata b5 przerobionego z anglika i nie wiem jaki kod 5 cyfrowy trzeba wpisać żeby przeprogramować. wiem ze trzecią cyfrę trzeba zmienić na xx1xx ale nie wiem jakie są pozostałe cyfry. Jest to licznik z małym wyświetlaczem na środku. jeśli ktoś wie jaki to kod to będę wdzięczny za podanie Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 15  
    trzeba zmienic jedną cyferkę...:D

poszukaj .....jest tego pełno !
  • Poziom 38  
    jedną zmieniasz z 4 na 1 a reszta pozostaje.
  • Poziom 9  
    no ja wiem ze trzecia cyfrę trzeba zmienić ale nie wiem jaka jest pierwsza, druga czwarta i piata cyfra
  • Poziom 15  
    sockey4 napisał:
    no ja wiem ze trzecia cyfrę trzeba zmienić ale nie wiem jaka jest pierwsza, druga czwarta i piata cyfra

nie musisz wiedziec ..masz je w sterowniku zapisane i Vagiem odczytasz!
  • Poziom 17  
    Podlacze sie pod temat bo szkoda smiecic na forum. Mam Seata Alhambre 2000 rok i wlasnie wersja UK auta a w liczniku jest 00124. Jak to zmienic na to zeby wyswietlal mile? Probuje Vagiem (rosstecha) zmienic ale wyskakuje ze sterownik nie ma takiej opcji czy cos takiego i wciaz jest 00124.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nic nie rozumiem, masz wersję angielską, kodowanie podajesz na europę i chcesz zmieniać na mile. Jakie wpisujesz?
  • Poziom 14  
    Musisz miec Vaga zarejestrowanego albo z lekarstwem[aby zrobic kodowanie ] i pojdzie bez problemu.
  • Poziom 17  
    Ja mam orygnalnego VAGa zakupionego z ross-tech. A co do kodowania to wlasnie samochod jest UK a kodowanie w nim jest na europe ;) Chcialem zmienic to zeby bylo tak jak byc powinno czyli 00424 ale sie nie da. I pytanie dlaczego?
  • Poziom 14  
    A czy robiłes juz to wczesniej ? opisz , jaki komunikat dostajesz ? nigdy nie miałem z tym problemu , ale czytałem ze ktos miał podobny problem i zrobił to przez logowanie potem kodowanie .
  • Poziom 17  
    W tym aucie nie robilem. Otoz sprawdzilem wlasnie vagiem jeszcze raz. Wchodze w ta opcje kodowanie, wpisuje 00424 ale po wyjsciu mam nadal 00124. Nie wyskakuje tutaj zaden komunikat o bledzie. Poprostu ciagle jest stara wartosc. W polskim vagu byl blad ale juz nie pamietam jaki
  • Poziom 19  
    może problem w ostatniej cyferce.
    xxxx?: Liczba "k" prędkość (ab 08/1999)
    3 - 6 Cylinder
    5 - Wszystkie inne
    6 - 8-Cylinder W8
    ale moze nie mam wszystkiego.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    nie pójdzie 00424
    niech no zgadnę masz ABS, manual skrzynka, 4-cyl.
  • Poziom 38  
    bo to ''1'' w twoim kodowaniu oznacza ABS,a nie język,masz model z przed połowy roku dlatego prawdopodobnie nie pójdzie,ale idzie to chyba zrobic przyciskiem tak jak skasowanie inspekcji.
  • Poziom 17  
    Tak, mam ABS, manuals 4 cy tdi. A dlaczego nie pojdzie skoro nawet VAG podpowiada 00424 (jak dluzej potrzymam kursor nad tym polem do wpisania to wyskakuje podpowiedz)?
  • Poziom 38  
    wg,moich instrukcj w tym modelu się nie da,dopiero mod.2001,lub 2000 od czerwca.Ale powinno iśc przyciskami na liczniku .
  • Poziom 17  
    A mozesz zdradzic solucje na przyciski?
  • Poziom 17  
    Dobra. Doszedlem jak to jest w Seacie Alhambra:
    Przełączyć jednostki miar w następujący sposób:
    – Włączyć zapłon.
    – Nacisnąć i przytrzymać przycisk 1 pod prędkościomierzem.
    – Wyłączyć zapłon i przytrzymać naciśnięty przycisk 1 tak długo, aż zmienią się jednostki miar we wskazaniach przebiegu.
    – Puścić przycisk 1

Adam7009 podales mi PRAWIE dobra solucje :)
  • Poziom 2  
    Łączymy się z komputerem pojazdu za pomocą złącza VAG. Uruchamiamy VCDS lub jego starszą wersję Vag-Com 409.1
    Z menu wybieramy [Select]
    Z kolejnego okna
    Wybieramy
    [17 - Instruments]
    Otworzy się nam okno:
    Wybieramy
    [Coding - 07] a w vag-com 409.1 [Recode - 07] (to to samo tylko w nowszej wersji zmieniono nazwę przycisku)
    Otworzy się okno:

Widzimy w nim (na zdjęciu) pięciocyfrowy kod 04000. Jest to kod przykładowy w moim przypadku (auto z UK) był to kod 05415.
    Zapisujemy go najlepiej do książki serwisowej w razie gdyby był kiedyś jeszcze potrzebny.
    Zmieniamy tylko i wyłącznie trzecią cyfrę tego kodu zgodnie z następującym schematem:
    1 - "EU" zegar 24 godzinny, licznik w km.
    2 - "USA" zegar 12-godzinny, licznik w milach.
    3 - "Kanada" zegar 12-godzinny, licznik w km.
    4 - "UK" zegar 24-godzinny, licznik w milach
    5 - Japonia
    6 - Arabia Saudyjska
    7 - Australia
    W moim przypadku po zmianie wyglądał tak: 05115
    Wciskamy klawisz
    [Do It!]
    i cieszymy się "normalnymi" jednostkami w komputerze samochodu.