Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki przetwornik do harmonijki?

Piter K. 22 Wrz 2008 02:54 1137 3
  • #1 22 Wrz 2008 02:54
    Piter K.
    Poziom 23  

Robię sobie mikrofon do harmonijki i nie wiem jaki przetwornik zastosować. Kolega, a jest to moj guru od harmonijki mówił mi o mikrofonie węglowym. Tylko że "węgielek" musi mieć zasilanie co w niektórych sytuacjach komplikuje sprawę. Mógłbym wsadzić W66 i chyba spróbuję bo nic nie zaszkodzi :) Wyżej wspomnianemu koledze sprezentowałem kiedyś mikrofon od wojskowej radiostacji i później, po kilku "sztukach"(a jest to prawdziwy profesjonalista i znawca tematu) powiedział że jest to baaardzo dobry mikrofon o, jak się wyrazil miękkim brzmieniu, ciekawe :) Tym czasem ja mam już obudowę i wkładkę węglową z początku lat 60-tych (nie musi być taka stara ale ma być węglowa bo takich używano w latach 40 do bluesa, tak zwyklych telefonicznych w lampce od roweru), obudowa co prawda nie "rowerowa" ale też super. Tylko właśnie mam dylemat z przetwornikiem. Może są inne rozwiązania? Lubię eksperymentować z dźwiękiem więc odpada zastosowanie przetwornika np. Shure, nawet nie było by mnie na niego stać...
    Ma ktoś jakieś propozycje, wskazówki?

0 3
  • #4 23 Wrz 2008 03:43
    Piter K.
    Poziom 23  

Nie wiem czy wiecie ale W66, o której wspomniałem to właśnie dyamiczna wkładka telefoniczna. Następnie śpieszę powtórzyć że nie stać mnie na na fabryczne rozwiązania.

0