Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przeplywowy podgrzewacz wody simens: przebicie, ogromny rach

lilka1231 22 Wrz 2008 12:48 6347 33
 • #31 22 Wrz 2008 12:48
  mczapski
  Poziom 38  

  Jak widać dykusja o np 500 PLN zdominowała dyskusjęi jest ważniejsza od życia użytkownika instalacji. Nikt nie zająknął się na temat rodzaju zabezpieczeń i instalacji. Nie wiemy jaki rodzaj zabezpieczenia "wywala". Nie wiemy, z jaką posdzką mamy do czynienia.

 • Pomocny post
  #32 22 Wrz 2008 13:16
  niutat
  Poziom 37  

  Ufamy koleżance że jak obiecała wezwie elektryka.
  Nikt chyba nie ma zamiaru namawiać jej do samodzielnej naprawy podgrzewacza.

 • #33 22 Wrz 2008 14:20
  lilka1231
  Poziom 9  

  oczywiscie samobojczynia nie jestem:D elektryk przyjdzie dzisiaj o 16, mam nadzieje ze zrobi to raz na zawsze i bede mogla w spokoju chociazby umyc naczynia w cieplej wodzie i nic mnie nie pokopie

 • #34 22 Wrz 2008 14:50
  michcio
  Specjalista elektryk

  Zasadniczo nie powinno być większej różnicy pomiędzy ogrzewaczem przepływowym i akumulacyjnym, jeśli chodzi o ilość zużytej energii. A to dlatego, że ilość energii potrzebnej do podgrzania o określoną temperaturę danej ilości wody jest identyczna.
  Boiler ma niską moc elektryczną ale grzeje wodę znacznie dłużej. Przepływowy ogrzewacz natomiast to "ogromna kobyła" :) jeśli chodzi o moc ale jest uruchomiony tylko podczas poboru wody a więc stosunkowo krótko.
  W boilerze mogą dojść jeszcze straty związane z kiepską izolacją zbiornika, czyli jaka by nie była izolacja to i tak kiedyś ta woda wystygnie - ale jeśli wodę używa się na bieżąco to nie powinno mieć to większego znaczenia....

  Mały offtop, wracając do rzeczy:
  Do autora tematu - to, że woda lekko kopie zasadniczo jest normalne (to znaczy lekko czyli niezauważalnie szczypie, ale jeśli jest to nie do zniesienia to nie jest to już lekkie szczypanie...).
  Po prostu przepływowy ogrzewacz ma element grzejny (spiralę itd.) zanurzony bezpośrednio w wodzie (to tak jakby drut pod napięciem wrzucić do wody i wsadzić tam jeszcze ręce - ale NIE PRÓBOWAĆ TEGO SAMEMU!!!), dzięki temu podgrzewacz ma niewielkie straty cieplne.

  Woda wbrew powszechnej opinii jest bardzo słabym przewodnikiem i wystarczy kilkadziesiąt centymetrów rury żeby prąd praktycznie zniknął. Ale szczypanie może być odczuwane. Szczególnie jeśli urządzenie nie jest uziemione (tu raczej jest to raczej już obowiązkowe, nawet na zdrowy rozsądek). A jeśli instalacja jest staaara to pewnie nie jest.

  Wyskakiwanie bezpieczników to tak od początku istnienia urządzenia czy może dopiero od niedawna? Wyskakuje natychmiast czy jednak po pewnym czasie używanie wody?
  A może to nie bezpieczniki wyskakują tylko wyłącznik różnicowoprądowy? To taki aparat z małym przyciskiem TEST niedaleko dźwigni.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME