Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie radia samoochodowego- ACC i B+ razem w ISO

22 Wrz 2008 08:20 10691 3
  • Poziom 23  
    WItajcie.

MAm radio samochodowe CLATRONIC z mp3.
    Ma ono złącze ISO. Do zasilania sią trzy przewody. Czarny, czerwony i żółty.
    Czerwony wg instrukcji ma zostać połączony do stacyjki, a czerwony do akumulatora na stałe.

Mam takie pytanie. Dlaczego jest dodatkowy przewód na stacyjkę.
    Czy mogę połączyć na sytałe czerwony z żółtym i podpiąć do akumulatora?

Głównie chodzi mi o to, czy takie połączenie nie powoduje zbyt dużego wzrostu prądu w stanie wyłączenia radia pobieranego z akumulatora.
    NIe chce podłączyć tego pod stacyjkę bo w moim aucie nie mam takiego wyjścia i musiałbym sam podpinać je pod stacyjkę, a wolę aby radio działało niezaleznie od stacyjki?
  • Poziom 28  
    jasne ze mozna, połącz je razem i będzie grało, nawet to lepsze rozwiązanie według mnie :)
  • Poziom 23  
    Mi też się podoba, ale powiedz czy takie rozwiązanie wpłyta jakoś na pobór prądu z akumulatora jak radio jest wyłączone.
    Nie chę aby mi sie zozładował akumulator przez kilka dni jak samochód stoi pod domem. Bo ja nim jeżdżę co 2 dni. Nie mam mozliwości sprawdzić jaki jest pobór prądu w radiu.
  • Poziom 19  
    Moze sie cos tam dziac z akusiem, jak masz fest stary, to moze byc biednie, zalezy tez jak to radio jest skonstruowane.. Podlacz na kilka dni i sprawdz..