Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

N95 duży pobór prądu, wymiana baterii, sprawdzony PM

22 Wrz 2008 10:52 1378 3
  • Poziom 11  
    Hej tak jak w temacie mam problem z N95 a mianowicie bateria w niej trzyma raptem 4 godziny lub nie używając jej około 8 godzin. wymiana baterii ciut pomogła lecz zmiany są praktycznie nie widoczne gołym okiem. Mam 2 takie Nokie w tej 2 bateria trzyma 3 dni czyli jest ok. Zauważyłem jeszcze ze Program energy profiler (pokazuje aktualne zużycie prądu na Dobrej noki pokazuje w granicach 0.3 W a w tej "zepsutej" niecaly 1W ) wiec zastanawiam sie czemu jest az taka roznica,.. Telefony identycznie ustawione "podswietlenie, czasy swiecenia itp.." Jaki układzik jest za to odpowiedzialny? Prosze o pomoc
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozbierz telefon i zobacz czy nie jest po zalaniu.
    Wgraj mu sprawdzonego PM
  • Poziom 11  
    Nie widziałem śladów zalania jest czyściutki niczym nowy. rozumiem ze mówisz o nowym sprawdzonym sofcie. właśnie wgrałem Jafem Euro3 (21.0.016) sprawdzone i właśnie testuje wlan'em.. zobaczymy ile potrzyma z włączonym skanowaniem..

hmm po 3 godzinach testowania widze różnice na lepsze lecz dalej pobór jest za duzy.. sprobuje moze wymienic tasmy? narazie nie bede ryzykowal moze z grzaniem.

Udało sie zmiana Taśmy pomogła bateria trzyma 2x dłużej czyli tak jak powinna.

• Poziom 16  
    Ja proponowałbym zająć się PMem na końcu. W tego typ telefonach jest sporo elektroniki zasilanej bezpośrednio z baterii, czyli konwertery DC_DC, układy podświetlania i oczywiście końcówka mocy od zasięgu. Te elementy często lubią gdzieś "przywrzeć" i taki jest właśnie efekt końcowy. Może to także być Betty, lub Avilma, ale najłatwiej będzie odpalić telefon na zasilaczu, zobaczyć faktyczny pobór i zacząć sprawdzać co się nagrzewa. W końcu prąd w eter nie leci.