Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PC Czy to Zasilacz? Nie włącza się za pierwszym razem..

fear91 22 Sep 2008 16:11 3133 7
    fear91
    Level 2  
    Witam, mam problem z PC-tem. Nie startuje, kiedy wciskam POWER kręcą się wiatraczki ale komputer się nie włącza, próbuje startować, słychać jakby "cykanie" (cykanie słychać kiedy świeci się kontrolka CD i dysku) ale nie włącza się i po pewnym czasie wyłącza się całkowicie.
    Problem istniał od miesiąca, a mianowicie komputer nie włączał się "od razu"
    . Trzeba było wciskać przycisk POWER kilkukrotnie.
    Z czasem okres oczekiwania na włączenie wydłużał się, aż do dziś - nie startuje w ogóle.
    Odpiąłem dysk i sprawdziłem na innym komputerze - działa choć konieczna była re-instalacja bo Windows się popsuł.
    Rozkręciłem zasilacz ( po gwarancji) w środku było pełno kurzu, odkurzyłem go i dostrzegłem przerwany cienki drucik, znajdował się na jakimś "radiatorze" przypominającym literę "T"? dodam, że były dwa takie same "radiatory" z tymi drucikami, przerwany znajduje się tylko na jednym. Druty te łączą trzy śrubki - nie ma tu jakiejś analogii to trzech faz?
    Być może zasilacz działając tylko na tym jednym sprawnym "układzie" nie rozwija pełnej mocy?

Jaka jest przyczyna tej awarii? Chcę kupić nowy zasilacz ale nie jestem pewien czy to na pewno jego wina?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Damian_x
    Level 18  
    Tak to jest na pewno jego wina, jak sam powiedziałeś cykanie w zasilaczu. Nie wyrabia z mocą i cyka :D. dla pewności możesz sprawdzić na innym jeżeli masz dostęp.

A przyczyn może być wiele, choć podejrzewam, że ze starości... ale mogę sobie tylko wyobrażać, bo zapomniałeś podać chociaż marki zasilacza nie mówiąc już o konfiguracji komputera.

Sprawdź jeszcze kondensatory.
    wOjasmen
    Level 13  
    Mam nadzieje tylko ze nie odkurzałeś go odkurzaczem... :) Może to być wina zasilacza, aczkolwiek winna może być również płyta główna. Zwykle w sklepie możesz zwrócić lub wymienić na inny kupiony towar. Zaczal bym jednak od zasilacza.
    sof7
    Level 10  
    Dużo wskazuje na zasilacz, lecz przyczyn może być więcej. W pierwszej kolejności bym sprawdził czy to samo się dzieje na innym zasilaczu.
    fear91
    Level 2  
    Zasilacz jest noname... Odkurzałem go odkurzaczem, rozumiem, że chodzi o pole elektrostatyczne jednak tam było tyle kurzu, że można by było z niego ulepić błotnistego golema.

Czym jest ta część w kształcie dużej litery "T"? I jak się objawia uszkodzenie jednej z nich?
    Damian_x
    Level 18  
    Mogłeś od razu napisać konfigurację kompa i wiek zasilacza...

Ale skoro zasilacz no name, w takim razie polecam wymienić na markowy... Potrzebna nam moc zasilacza i konfiguracja komputera, proszę po raz drugi.
    fear91
    Level 2  
    Zasilacz 350W
    Sempron 2500 - Socket A
    Radeon 9250
    Płyta - Gigabyte GA-K8U
    Ram 512 DDR 400 mhz DC

Dodano po 11 [minuty]:

Zasilacz czteroletni pod dużym obciążeniem czasowym.
    Damian_x
    Level 18  
    4 letni, więc miał prawo się posypać, szczególnie no name. Podmień zasilacz i dziękuj staremu, że Ci niczego nie uszkodził.