Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czujnik ruchu ES34Z przeróbka na 12 Volt

arturo33 22 Wrz 2008 16:20 1867 1
  • #1 22 Wrz 2008 16:20
    arturo33
    Poziom 9  

Kupiłem czujnikm ruchu firmy ZEXT model ES34Z. Jest on przystosowany do działania z oprawą halogenową lub świetlową. Problem w tym, że chcę zmienić napięcie wejściowe i wyjściowe na 12 V - zasilanie z akumulatora 12V, a odbiornikiem ma być syrenka 12V lub lampa diodowa 12V. Cały pic polega na tym, że tam gdzie ma być wykorzystany czujnik nie ma zasilania 230V i dlatego potrzeba przeróbki. Uzyskałem informację , że da się to przerobić odcinając zasilacz i stosując stabilizator napięcia typu 7812. Po rozebraniu obudowy i wyjęciu z niej elementów tzn 2 płytek drukowanych z których jedna wygląda jak zasilacz i z drugą płytką połączona jest za pomocą taśmy 3 przewodowej - patrząc na śr. tych przewodów w taśmie wnioskuję, że napięcie tam jest już nie wielkie prawdopodobnie w granicach 24 v.
    Pytanie:
    Czy ktoś potrafi mi podać jak podłączyć stabilizator, żeby wszystko działało? Moim zdaniem należy napięcie wejściowe ustalić na 12V, a wyściowe otrzymam też 12 V - czy mam rację?
    Proszę o podpowiedź :please:

0 1
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 22 Wrz 2008 20:15
    pkhenr
    Poziom 32  

tam jest 24 ale jak sie przyjżysz to jest dalej stabilizacja i jest jakieś napięcie niższe nawet nie wiem czy nie 5v ja tak przerobiłem podobny .jak pamietam to był taki temat juz (wbrew pozorom to łatwo przerobić

0