Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo AKF-4085(RDS) - cisza i brak reg. volume

zebro 22 Wrz 2008 19:09 1378 7
  • #1 22 Wrz 2008 19:09
    zebro
    Poziom 23  

Witam, w odbiorniku była uszkodzona końcówka mocy TDA7370, po wymianie cisza w głośnikach i na panelu brak regulacji volume. Przyciski od reg. sprawne, gdyż chodzą przy regulacji barwy tonu. Po zdemontowaniu układu też regulacja wspomniana wyżej nie chodzi, czyżby walnął procek??
    proszę o sugestie.
    pozdrawiam

0 7
  • #2 22 Wrz 2008 21:50
    orion
    Poziom 23  

A jak jest na magnetofonie ? Pewnie i strojenie stacji jest tylko ręczne ,nie skanuje fm. Obstawiam uszkodzoną głowicę UKF a konkretnie zimne luty na cewkach (przypadłość DAEWOO)

0
  • #3 23 Wrz 2008 11:49
    zebro
    Poziom 23  

Witam, chodzi mi oto, że w momencje regulacji przyciskami siły głosu w ogóle na wyświetlaczu nie ma reakcji, czyli nawet nie wywołane zostaje menu volume. Tymi samymi przyciskami reguluje się barwę tonu i ona chodzi, czyli klawiatura lokalna radia działa, jest sprawna. W tym momencie stoję i dalej radyjka nie testowałem, także za taki stan głowica zdecydowanie odpada.Proszę o dalsze sugestie.
    pozdrawiam

0
  • #5 23 Wrz 2008 15:49
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

To radio nie pokazuje poziomu VOLUME ;) jak jest sprawne go reguluje ale wyświetlenia tego ile jest ustawione nie ma :idea:

Ten typ tak ma fabrycznie ;)

Sprawdź najpierw to co napisał kolega jak zachowuje się kaseta i na AM

0
  • #6 23 Wrz 2008 22:14
    zebro
    Poziom 23  

Witam, niestety porady nie pomogły, przelutowałem głowicę b.dokładnie wraz z p.cz. Na magnetofonie też brak dzwięku, chwilowe przełączenie z magnetofonu na tuner też nie wyzwala dźwięku. Cały czas podejrzewałem procek,ze względu na brak pojawiania się menu volume, ale kolega "damiancz" wyjaśnił, że ten typ radia tak ma, więc nie poddaję się i narazie będę szukał dalej usterki,
    pozdrawiam

0
  • #7 24 Wrz 2008 08:29
    jankoś
    Poziom 14  

A sam wzmacniacz sprawny?

0
  • #8 24 Wrz 2008 22:47
    zebro
    Poziom 23  

Włożyłem nowy, więc powinien być ok. , ale po podaniu sygnału z "palca" to nie idzie. Może jest zatkany syg. mute??, ale nie wiem jak to sprawdzić?.

Dodano po 3 [godziny] 29 [minuty]:

Witam,ostatnie moje podejrzenia były trafne, na nogę 7 (stanby) układu TDA 7370 nie dochodziło napięcie odtykające wzmacniacz. Napięcie to +5V. Za taki stan rzeczy odpowiadał uszkodzony w tej gałęzi tranzystor Q209.

0
  Szukaj w 5mln produktów