Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czym zastąpić, albo gdzie kupić kondensator 18pF 3kV

mateusz707 22 Wrz 2008 21:50 3035 6
  • #1 22 Wrz 2008 21:50
    mateusz707
    Poziom 9  

Witam,

Potrzebuję wymienić w monitorze 2 kondensatory 18pF 3kV, jednak nigdzie nie potrafię ich kupić.
    Zastanawiałem się nad połączeniem po 5 sztuk kondensatorów 100pF 3kV, jednak może być problem, żeby to wszystko zmieścić w dodatku połączone w szereg.

Czy wie ktoś z Was gdzie można kupić takie kondensatory, albo może ktoś ma na sprzedaż?

Te kondensatory są na wyjściu inwertera. Czy jeżeli zamiast nich wstawiłbym 100pF, albo połączył kilka w 50pF, to jest szansa, że to będzie działało? Czy jednak ta pojemność musi być dokładnie taka sama?

0 6
  • #2 22 Wrz 2008 23:59
    matisblu
    Poziom 18  

Witam!
    Kolego najlepiej to w sklepie z częściami elektronicznymi, dobierzesz jeszcze elektrolitów i monitor będzie śmigał. Jeśli chodzi o znalezienie sklepu to w google wrzuć hasło "części elektroniczne" i od razu będziesz wiedział gdzie jest taniej.
    Przy większej pojemności kondensatora przy świetlówce w inwertorze będzie głośno chodziła przetwornica i może przestać działać.

0
  • #3 23 Wrz 2008 15:53
    mateusz707
    Poziom 9  

Właśnie szukałem już w kilku normalnych sklepach i w kilku internetowych, ale maksymalnie co znalazłem, to:
    - 18pF 500V
    - 100pF 3kV

Jak sądzicie, czy jest szansa, że kondensator na 500V wytrzyma w inwerterze, czy raczej jest to mało prawdopodobne. Dowiedziałem się, że kondensatory 18pF 3kV będzie mi bardzo trudno dostać i jednak chyba ktoś miał rację.

0
  • #4 25 Wrz 2008 14:27
    satgal
    Poziom 40  

Sam zrobisz z dwóch przewodów o dobrej izolacji skręconych z sobą. Radia przedwojenne miały takie rozwiązanie zamiast trymera zwijałeś lub rozwijałeś 2 druty aby dobrać pojemność.

0
  • #5 27 Wrz 2008 18:36
    mateusz707
    Poziom 9  

A masz może jakieś instrukcje, ile mniej więcej trzeba wlutować drutu, żeby uzyskać pojemność około 18pf? Szukałem na internecie, ale znalazłem tylko instrukcje do robienia kond. elektrolitycznych.

0
  • #6 28 Wrz 2008 09:21
    satgal
    Poziom 40  

Jak nie masz miernika pojemności to musisz eksperymentować bo pojemność w tym miejscu nie jest krytyczna. Długość zależy od przenikalności dielektryka, myślę że parę cm wystarczy potem skręcasz je lub rozwijasz aż będzie dobrze jak dobierzesz to resztę nie skręconą ucinasz.

1
  • #7 16 Sty 2013 12:00
    skurin
    Poziom 1  

Witam.
    Temat poruszany bardzo mi pomógł. Wpadł mi w ręce telewizor lcd nordmende n153ld z gasnącą matryca po kilku sekundach. Okazało się że kondensator 10pF 3kv na wyjściu do świetlówki dostawał przebicia. Zastosowałem rozwiązanie zastępcze zaproponowane na tym forum. Telewizor działa stabilnie już ponad pół roku.
    Pozdrawiam.

Czym zastąpić, albo gdzie kupić kondensator 18pF 3kV

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo