Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora MDS-4422 -jaki silnik napedu odtwarzania?

Herbatnick 04 Mar 2004 10:35 1432 6
  • #1 04 Mar 2004 10:35
    Herbatnick
    Poziom 12  

1)Jaki typ silnikczka napedu odtwarzania mozna zastosować w tym magnetofonie zamiast oryginalnego? Ewentualnie jakie obroty znamionowe,moc, napiecie zasilania ma ten silniczek.
    2)Potrzebne tez mi są wymiary wszystkich pasków napedowych w tym magnetofonie tzn. naped odtwarzania,przewijania i naped mechanizmu zamykania szuflady.
    No i trzecie sprawa chciałbym wykonac do tego magnetofonu jakis układ wyłączajacy silnik napedu odtwarzania po pewnym czasie bezczynności magnetofonu przy włączonym zailaniu jako że pracuje on bez przerwy.I przez to sie szybciaj zużywa. Może to tez być układ który załącza zasilanie silnika dopiero w momencie naciśniecia guzika "play" równocześnie opóźniając np o 5s odtwarzanie zeby silnik maił czas rozkrecić sie i ustabilizować obroty.UFF troche to długie ale krócej nie potrafiłem.Za wszelkie informacje i sugestie z góry wszystkim dziekuje.

0 6
  • #2 05 Mar 2004 11:46
    h jaworski
    Specjalista AGD

ja tam zakładam zwykły zachodni silnik 12v lewe obroty jedna prędkość mocowany za pomocą śrub przekładam tylko koło pasowe z obrotami nie ma problemu bo jest tam wbudowany stabilizator obrotów wymiarów pasków nie znam bo nie mam teraz na stanie co do zatrzymywania silnika to nie jest to taka prosta sprawa bo jeżeli przy odczycie nie było by problemu trzeba by było tylko zablokować tor odczytu to już gorzej przy zapisie bo jeżeli będziemy blokować tor zapisu to będziemy mieli długie przerwy jeżeli nie zrobimy nić to na począdku bedzie zapis przyśpieszony a tak wogóle to przy cenie silnika około 12zł nie robił bym nic nie warto wysilać sie i kombinować silnik i tak podziała kilka lat co najwyżej co jakiś czas przesmarował bym łożysko silnika zamiast tego powymieniaj w nim wszysztkie elementy gumowe i na stabilizatory 5vi 24v załóż radiatory a napewno wtedy bedzie działał kilka lat bez problemu

0
  • #3 05 Mar 2004 12:45
    Herbatnick
    Poziom 12  

h jaworski> dziekuje bardzo za informacje .W moim mds-sie wytrał sie komutator i miał zwarcie miedzy biegunami narazie przywróciłem go zycia ale wiem że na długo nie wystraczy.Elementy gumowe wymieniłem już.:) Paski jakies podpasowałem ale wolałbym mieć oryinalne wymiary co by nie obciązać zbytnio mechanizmów.Z radiatorami dobry , pomysł dzieki za podpowiedź .

0
  • #4 05 Mar 2004 13:18
    h jaworski
    Specjalista AGD

silnik jak zobaczysz nowy to sobie zaraz wymień z orginalnymi wymiarami to będzie klopot bu w polsce pasek nie był zamawiany po wymiarach tylko po numerze a teraz wszyscy kupują po wymiarze co do wielkości to trzeba dopasować tylko pasek główny naped silnika bo on cały czas pracuje trzeba by było sprawdzić czy pobór silnika nie jest za duzy ważny też jest pasek licznika aby nie stawiał za dużego oporu bo wtedy może sie wyłączać a pasek szuglad jak szuflada działa dobrze to pasek też dobry on działa tylko w momenczie otwierania i zamykania tak że tylko chwilę i nie powinno znim być problemu

0
  • #5 05 Mar 2004 13:35
    Marek Kolodziejczak
    Poziom 16  

[quote="h jaworski"]ja tam zakładam zwykły zachodni silnik 12v lewe obroty
    tak panie Jaworski, tylko ze silniczek ma byc z prawymi obrotami bo lewe sa w kasprzkach
    pozdrawiam.

0
  • #6 05 Mar 2004 14:24
    Herbatnick
    Poziom 12  

hmm nie zwróciłem uwagi na kierunek obrotów jak go rozbierałem:).Bede musiał to sprawdzić :].

0
  • #7 05 Mar 2004 15:19
    h jaworski
    Specjalista AGD

żeczywiście racja pomyliłem z m 8010 sory w mds silnik jest ustawiony inaczej racja

0