Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALPINE IVA C801J - inny system fm

23 Wrz 2008 09:30 1490 8
  • Poziom 13  
    Witam. Panowie mam takie radyjko a właściwie stację medialną która ma niestety japoński system odbioru fm czyli łapie od 60 paru do 88. Czy jest jakaś możliwość przestrojenia tego tak żeby działało w naszym systemie fm? Może są jakieś urządzonka konwertujące fale radiowe które wystarczyło by zamontować? A i jeszcze jedno bo elektronik nie wiedział tego. Czy ta seria alpine ma jakiś stary typ tunera fm czy jakiś na procesorze? Pozdrawiam i mam nadzieję że ktoś bedzie w stanie mi pomóc. Z góry dzięki
  • flexghzflexghz
  • Poziom 16  
    Istnieją konwertery wpinane pomiędzy radio a antenę w aucie.
    Nie wiem jak z ich dostępnością w pl ponieważ ten który posiadam w odtwarzaczu gość wysłał mi razem z radiem z japonii.
    Ale myślę że pewnie da się i u nas coś takiego znaleźć.
  • Poziom 13  
    A czy mógłbyś jakoś spisać numery które znajdują się na tym urządzeniu?? Przydały by się w poszukiwaniach:) A i tak na marginesie to do radia alpine masz?
  • flexghzflexghz
  • Poziom 16  
    No tu to już nie pomogę za bardzo ponieważ całe urządzenie wygląda tak:

ALPINE IVA C801J - inny system fm

widać jedynie że w środku znajduje się jakaś mała płytka z elementami smd, czerwony kabelek pod plus zasilania i niestety ale tylko tyle wiem na temat tego urządzenia.
    A dostałem to razem z radyjkiem firmy sony ale wątpię żeby to miało jakieś znaczenie.
  • Poziom 13  
    W jaki sposób to działa? Tak że radio wyświetla swoje częstotliwości a łapie polskie stacje??
  • Poziom 16  
    No dokładnie tak, radio wyświetla swoje częstotliwości do których trzeba sobie dodać samemu to ''przesuniecie''.
  • Poziom 13  
    A nie masz dojścia do tego gościa co Tobie przysyłał to z japoni?? A może sam chciałbyś odsprzedać to urządzie??:) A i dobrze by było jakbyś mógł napisac ile takie urządzonko kosztuje.
  • Poziom 16  
    Radio kupiłem na ebay-u w stanach, a gość przysłał mi je z japonii. Był to ten sprzedający: http://myworld.ebay.com/thomasaudio/
    Nie, nie chce sprzedać ponieważ aktualnie to radio sony jest na sprzedaż i wydaje mi się że może to być jakiś plus dla ewentualnego kupującego;) a co do ceny to nie mam pojęcia ponieważ dostałem je gratis.
  • Poziom 13  
    To musze z kolegą, który zna dobrze angielski napisać do niego maila (dawno kupowałeś swoje radyjko ?). Szkoda że nie chcesz sprzedać:) A ile chcesz za radio i jakie to radio?