Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips DSX6010 blokada menu instalacyjnego

goralandrzej 23 Sep 2008 10:05 3742 9
    goralandrzej
    Level 24  
    Witam
    Mam dekoder jak w temacie który ma zablokowane menu instalacja kodem pin. Nie jest to 0000, 1111, 1234 itd. Dekoder ma nieaktywny port RS232 i soft 5.02 Jest to pełny legal, przyszła nowa karta i trzeba zaktualizować listę kanałów. Jak zdjąć blokadę nie znając kodu (klienta wypytałem o różne kombinacje cyfr i nic to nie dało)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    e-n
    Level 15  
    Wątpię, żeby to coś dało, ale:

1)wyłącz zasilanie i po chwili włącz ponownie,
    w momencie, gdy na wyświetlaczu pojawi się napis "INIT" wciśnij szybko:
    StandBy, następnie strzałkę w górę, w dół i ponownie StandBy.
    2)Nie przyciskaj dwóch klawiszy jednocześnie, a na przyciśnięcie tych czterech przycisków masz około 1 sek.
    3)Na wyświetlaczu powinien pojawić się napis LOAd, co oznacza, że tuner zaczyna ściągać soft z satelity. Soft w wersji 5.02 jest tylko na satelicie HB
    4. Gdy tuner zakończy pobieranie nowego softu na wyświetlaczu pojawi się zegar i tuner się automatycznie wlączy po ok 2 minutach

Jeżeli to nie pomoże..a tak może być - pozostaje Ci jedynie uaktywnienie rs232 (prawdop. łączenie przeciętych ścieżek) i wrzucenie listy przez PC, lub zmiana softu, co spowoduje odblokowanie PIN-u.
    goralandrzej
    Level 24  
    Witaj punkty 1do 4 już przerabiałem i nic to nie daje szukam metody z pominięciem portu RS (ścieżki są pomcno poryte)
    e-n
    Level 15  
    Hm..obawiam się, że nie znajdziesz..ale pytanie - skoro klient ma legala - dlaczego nie zadzwonisz do Cyfry i nie zapytasz, jak to obejść? Psuli rs-y, to niech teraz podadzą sposób..
    goralandrzej
    Level 24  
    Jak nie znajdę sposobu na forum to zadzwonię do C+ a tuner jest legal łącznie z kartą i aby aktywować nową musi być kanał dla abonentów.
  • Helpful post
    pikarel
    Level 34  
    W ICA jest taka możliwość:
    Quote:
    Jeśli już wprowadziłeś kod dostępu, ale go nie pamiętasz - tu możesz przywrócić ustawienie fabryczne (kod 0000):

sprawdź, czy karta znajduje się w dekoderze
    włącz dekoder i ustaw go na odbiór kanału 1 (czyli TVP1)
    naciśnij poniższy przycisk

i pod tym tekstem jest przycisk:
    USUN KOD DOSTEPU

Aby to zrobić, należy się zarejestrować w ICA.
    goralandrzej
    Level 24  
    Zadzwoniłem do biura obsługi, podałem wszystkie dane i wciągu 3-4 godzin ma być zdjety kod lub będą 4 zera jutro dam znać co z tego wyszło.
    goralandrzej
    Level 24  
    Pin kod zmieniony na wartość fabryczną tzn. 0000 przez biuro obsługi klienta, to samo można zrobić przez ICA, przy nieaktywnym porcie RS232 najprawdopodobniej innej metody nie ma, temat można zamknąć.
    meloch
    Level 29  
    goralandrzej wrote:
    temat można zamknąć.

Sam zamykasz żółtą kłódką na dole.
    goralandrzej
    Level 24  
    Dzięki za podpowiedź.