Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WEBASTO DBW 46 - czujnik płomienia

kemot324 23 Wrz 2008 14:30 9656 9
  • #1 23 Wrz 2008 14:30
    kemot324
    Poziom 10  

Witam. Mam pytanie do znawców w tym temacie. Otrzymałem ostatnio webasto dbw 46, które zamierzam założyć w swoim samochodzie. Po krótkich oględzinach zauważyłem że oba przewody od czujnika płomienia są urwane "na równo" z nim, tak że nie ma możliwości przylutowania ich. Po wielkich mękach wyrwałem tą rurkę z czujnikiem. Mam instrukcję do tego urządzenia i z niej wynika że jest to fototranzystor i tu moje pytanie, czy ktoś orientuje się o jakich parametrach powinien być ten fototranzystor? Zastanawia mnie też jak ten fototranzystor "widzi" płomień? Czy owa rurka, która jest zarazem obudową czujnika rozgrzewa się do czerwoności i to jest odczytywane jako płomień?
    Może poradzicie mi czy ma sens kupić taki fototranzystor i montować w tej rurce? Będzie to działać? Popytałem co nie co i cena nowego to 180zł....
    Proszę o odpowiedź, Pozdrawiam.
    To ten czujnik:
    A takie mam webasto:

1 9
  • #2 24 Wrz 2008 19:52
    jarooffek
    Poziom 11  

Mam to samo webasto w swoim aucie i też miałem urwane kable od czujnika płomienia, ale na allegro kupiłem uszkodzone webasto za 20zł i czujnik był troche inny ale go wpasowałem i działa. Widocznie inne webasta mają te same parametry. Radze dobrać od jakiegoś uszkodzonego.

Pozdrawiam

0
  • #3 30 Wrz 2008 23:33
    jarooffek
    Poziom 11  

Możesz mi przesłać instrukcje do tego webasta bo chyba mi coś nawala.
    Z góry dziękuje.

0
  • #4 06 Paź 2008 20:45
    swider70
    Poziom 2  

Bardzo częste uszkodzenie w tych ogrzewaniach.
    Zakup oryginalny czujnik to jest element odpowiedzialny za Twoje bezpieczeństwo! Szukaj przedstawiciela regionalnego w swojej okolicy PETEMAR.

0
  • #5 06 Paź 2008 22:25
    skylark
    Poziom 25  

W Bielsku też masz serwis Webasto.

0
  • #6 27 Maj 2010 20:52
    mitsumaniac
    Poziom 9  

Witam. Ja też mam identyczne webasto wczoraj także przestał działać mój czujnik płomienia - radzę sobie tak że po odpaleniu webasta (rurka wydechowa jest gorąca) mostkuję kawałkiem przewodu styki 7 oraz 8 w puszcze sterującej oczywiście w tej największej wtyczce wtedy piec nie wyłącza się po 1 minucie i chodzi normalnie. Ale radzę uważać !!! jeżeli płomień zgaśnie albo nie odpali paliwo będzie nadal dawkowane co grozi wyciekiem paliwa z rury wydechowej a nawet pożarem

0
  • #7 27 Maj 2010 20:56
    skylark
    Poziom 25  

Bardzo dobra rada :-)
    Niecałe 200zł za nowy czujnik albo spalony samochód... wybór należy do Ciebie.

0
  • #8 23 Lip 2010 21:21
    jarooffek
    Poziom 11  

Ja u siebie rozlakowałem czujnik płomienia i wymieniłem w nim fotorezystor albo fototranzystor bo nie pamiętam już jak to się dokładnie nazywało i jest gitara. Ta mała diodka to czujnik światła która reaguje na światło w ten sposób, że jak podłączyłem ją do miernika to przewodzi prąd, a gdy zasłoniłem ją ręką to nie przewodzi. Można ją dostać w każdym sklepie elektronicznym. Tylko nie pamiętam czy to foto rezystor czy tranzystor. Jeden z nich bada czy jest światło czy nie, a drugi mierzy natężenie światła i przewodzi więcej lub mniej zależy ile jest światła. Do webasta należy założyć taki żeby widział że się pali, albo nie. To kosztuje kilka złotych wiec na pewno bardziej się opłaca nisz w serwisie webast. Ale wiadomo, zarabiać trzeba, dajcie i im!

0
  • #9 08 Paź 2010 19:19
    piotrek17120
    Poziom 9  

ja znalazłem takie coś bo także walczę z podłączeniem Webasta do ogrzewania kaloryferków w garażu chce to zrobić przed zima. posiadam Webasto dbw46 wyjęte z samochodu bmw E34 niestety nie posiadam panela sterującego i w tym problem, chciałbym obejść odpalanie sterownikiem a zrobić wszystko na krótko czyli podchodze włączam grzeje i działa, wyłączam i przestaje działać. sadzicie ze da rade tak zmajstrować. załącze zdjęcia i filmik na którym widać co chciałbym zmajstrować.

http://www.youtube.com/watch?v=Txg8VtF65-U

1
  • #10 10 Paź 2010 11:18
    piotrek17120
    Poziom 9  

takie coś jeszcze znalazłem

0