Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwsze Kolumny 3-way

Mitur23 23 Wrz 2008 14:54 5451 8
  • Pewnego dnia Powstał Pomysł na zrobienie Kolumn .Sorki ze nie ma Fotek Z budowy ale niedawno pomyślałem ze mogę wstawić te kolumny na ''Elkę'' :) Początkowo miały przypominać Altusy 110 Ale ostatecznie Wyszło inaczej. Sami Zobaczcie i Oceńcie. Jest to moja pierwsza konstrukcja z typu 3-way wcześniej nie podejmowałem się takim konstrukcjom same subwoofery i monitorki bądź estradówki.

Obudowa:
    Zrobiona z płyty wiórowej 16 mm Sklejona vicolem i Skręcona wkrętami do drewna. Nie zrobiłem Frezów Ponieważ nie chciałem Dla mnie lepiej wygląda jak kosz jest widoczny. Wymiary 100x22x33 Komora niskotonowca 37 litrów strojona na 38 Hz a średniotonowego to jest 5 litrów.

Estetyka:
    Nie Grało Az takiej Roli Ale Każdy sprzęt audio musi jakoś wyglądać

Wykonanie:
    Cała obudowa została Oklejona Fornirem Mahoń(0.6mm) Oraz Polakierowana 2 warstwami Domaluxem Półmat

Elektronika:
    Głośniki to :
    Wysokotonowiec STX GDWT 10/200/8/PB
    Średniotonówka STX Gdm 17/180/8/sc
    Niskotonowiec narazie jest to Alphard Lw 800 wsadziłem tak żeby sprawdzić jak zagra z wszystkim a w piątek będe miał STX Gdn 20/80/8/sc
    Zwrotnica:
    Jest to Zwrotka Stx 3 drożna z podziałem 700/5000 i Mocy maxymalnej 300 wat
    Kable użyte w Budzie są to 2x1.5mm
    Wzmacniacz napędzający te Kolumienki to jest Pioneer a-331

Jak To Gra ??
    Jak Dla mnie jest Naprawdę Super!! Wysokich nie brakuje :) średnie tez są Bardzo dobre i niskie tony są tez Bardzo dobre :) choć myślę że z gdn 20/80/8sc będzie lepiej :)

Kosztorys:
    2x Gdwt 10/200/8 - 66zł
    2x Gdm17/180/8 sc 78 zł
    2x Gdn 20/80/8 sc 76zł
    2x Zwrotnica Stx 72zł
    wkręty -6zł
    vicol 4zł
    2x Butapren 20 zł
    fornir 4 liście 36 zł + przesyłka
    szpachla 6 zł
    płyty Za darmo
    2x Br 6 zł
    2x Terminal 16 zł
    Kable 25 metrów 87.5 zł
    Lakier - Podstawowe wyposażenie garażu

Razem około 475.5 ja zaokrąglam do 480 zł
    Ogólnie Opłacało sie Kolumny są świetne i grają cud miód
    A oto są foteczki
    Pierwsze Kolumny 3-way

Pierwsze Kolumny 3-way

Pierwsze Kolumny 3-way

Pierwsze Kolumny 3-way

Fajne!
  • #2 23 Wrz 2008 16:36
    quniq
    Poziom 21  

Pierwszy błąd, który się rzuca w oczy, to odległości między przetwornikami. Osobiście też nie popieram frezów ;) Zaraz wszyscy się na zwrotke rzucą :P Ale to ma grać, a nie będzie stało w salonia audiofilskim. Fakt, może grać dobrze, ale skoro autor zadowolony... A podobieństwo do Altusów jakoś wcale Ci nie wyszło :P

• #3 23 Wrz 2008 17:59
    Mitur23
    Poziom 23  

Spoko Krytyka też się przyda:) a Bo altusy miały być na początku a wyszło całkiem co innego :D

• #4 23 Wrz 2008 20:39
    melisław
    Poziom 24  

Tuba do domu??? W tej samej cenie jest duuużo lepsza kopułka czyli STX PJ... (albo mission z allegro za 8zł a gra też świetnie) ogólnie to po prostu nie słyszałeś czegoś co gra dobrze jesli twierdzisz ze to jest cud miód... Wysokie pewnie dają po uszach (w końcu to ma ponad 100dB) Dlaczeg akutar trzy drogi na początek?

Cytat:
    Zaraz wszyscy się na zwrotke rzucą
    No i dobrze bo to kupa...

• #5 23 Wrz 2008 21:06
    Mitur23
    Poziom 23  

Wiem ze lepszy był by kopułkowy Ale padło na gdwt to kupiłem takiego a co do Zwrotki to nie mam predyspozycji ani znajomych którzy by mi taką zrobili a sam nie mam o tym pojęcia wiec kupiłem gotową:) Tak Tylko ze to jest moja pierwsza Konstrukcja 3 Drożna

Proszę poprawić pisownię swoich postów - usunąć zbędne wielkie litery, wstawić brakujące znaki interpunkcyjne itd. [Mirek Z.]

• #6 23 Wrz 2008 23:08
    melisław
    Poziom 24  

Chcesz koniecznie trzy drogi? Jest projekt z zaprojektowaną zwrotnicą na STX-ach ale to jest koszt około 600zł... Taniej średniego 3-way się nie da... Jakieś kolumienki dwudrożne na przykład 2 razy ARN 150 plus vifa DX zagrały by sto razy lepiej... Myślę że na basie też... Wg. mnie wtopiłeś te 5 stów w coś co gra na pograniczu słabo/przeciętnie... Ale to twój wybór, ja mogę tylko cieszyć się że to nie mi krew z uszu będzie leciała od tej tuby :D

• #7 24 Wrz 2008 16:37
    inkognito09
    Poziom 29  

No dobra :P. Uwaga, maruda wchodzi na scenę :P.

Kwestie zwrotki i doboru głośników.... Po prostu no coment... Charka przypomina chyba himalaje, a minimalnie tatry... Wyglądu raczej się nie czepiam, względnie przyzwoicie, lekkie niedociągnięcia ale do przeżycia. Zdecydowanie zbyt rozstrzelone przetworniki, zwłaszcza tyczy się to syka i średniotonówki. Było sprzedać te przerośnięte średnie, dać coś a'la GDM10-XX, syki też na alledrogo i poszukać coś w stylu GDWK nawet od STXa i niewiele ingerując w koszta można to było zrobić lepiej i jest szansa że uniwersalna zwrotka by się do tego sprawdziła. Chwilowo powstała konstrukcja robiona po prostu na siłę, co było to pchałeś, bo było, a nie dla tego że pasowało. Teraz to jest więcej warte jakby sprzedawać pojedynczo elementy, bo jako kolumny można je porównywać do zestawów made in biedronka.

• #8 24 Wrz 2008 17:33
    wiewior_kg
    Poziom 26  

Witam kolegę z Kołobrzegu :D
    Nie no bez przesady, napewno gra to lepiej niz zestawy z biedronki. Tylko fajnie by było gdybyś chociaż odpowiedniu stłumił tą tubę, żeby się tak nie wybijała ponad resztę pasma. Zrób drobne poprawki chociażby w zwrotnicy a powinno być lepiej :).

• #9 24 Wrz 2008 22:28
    Jamess8
    Poziom 16  

Mitur23 napisał:

Jak To Gra ??
    Jak Dla mnie jest Naprawdę Super!! Wysokich nie brakuje :) średnie tez są Bardzo dobre i niskie tony są tez Bardzo dobre :)

To nic tylko pogratulować, bo widzę że konstrukcja spełniła w 100% Twoje wymagania.

Ale tak na poważnie jest to konstrukcja nie przemyślana, bo za te pieniądze można było zrobić coś znacznie lepszego.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME