Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Szkolenie S7-300 + winCC gdzie?

mentor_13 23 Sep 2008 15:06 11093 25
SterControl
 • #1
  mentor_13
  Level 11  
  Witam
  potrzebuje szkolenia ze sterowników S7-300 + winCC
  za szkolenie oczywiście zapłacę

  pobieżny zakres szkolenia:
  Zastosowanie modułów analogowych do pomiaru prądu, napięcia, temperatury oraz sterowania elementami wykonawczymi.

  Wykorzystanie wyjść impulsowych oraz szybkich liczników.

  Regulacja PID z wykorzystaniem modłów analogowych.

  Tworzenie prostych sieci składających się ze sterownika, przetwornic częstotliwości, paneli operatorskich, regulatorów temperatury. Sieć oparta np. na protokole profibas, canopen, MPI

  sprawa dość pilna
 • SterControl
 • SterControl
 • #3
  Maly
  Level 32  
  Quote:
  Chyba najlepsze Centrum Szkoleniowe jeśli chodzi o Siemensa.

  Chyba napewno :)
 • #4
  szyroki
  Level 11  
  ENCON - Link też wykonują szkolenia,ale nie orientuję się na jakim poziomie one są...
 • #5
  andrzejek23
  Level 19  
  Polecam INTEX pomimo tego, że nie ma autoryzacji SIEMENSA, odradzam ENCON pomimo tego, że posiada. Zupełnie inny poziom...
 • #7
  *paweł*

  Automation specialist
  Ceny są podobne w intexie i siemensie w Warszwie ok.2000zł za kurs podstawowy i ponad 2000 za kurs WinCC flexible.
  Pozdrawiam
 • #8
  Spiderek
  Level 12  
  Ja polecam również INTEX w Gliwicach - najlepsi. O szkoleniu w Siemensie w Warszawie zapomnij - ja czekałem pół roku aż wkońcu zrezygnowałem zawsze za mało kandydatów, a poza tym bardzo drogo.
 • #9
  adner
  Level 12  
  Nie wiem co chcecie od ENCONu. Ostatnio byłem i jestem bardzo zadowolony.

  Materiały szkoleniowe OK, prowadzący mają doświadczenie obiektowe... szkolenia regularnie prowadzone (na www.encon.pl jest kalendarz szkoleń).

  Jedyna wada, to że jest mało typów szkoleń. Tylko programowanie podstawowe i zaawansowane, panele i WinCC. Niestety nie mają (przynajmniej jeszcze) nic z komunikacji.
 • #10
  Marcin13736
  Level 15  
  Polecam z całą odpowiedzialnością INTEX. Byłem na podstawowym i tydzień temu na zaawansowanym- jest super. Mają dobrą kadrę, ludzi którzy mają firmy i zajmują się programowaniem od wielu lat, a nie tylko teoretycy, który wysypują się na pierwszym problemie.
 • #11
  markosoft
  Level 11  
  Również polecam INTEX, a co do materiałów szkoleniowych to nie ma co kserować. To jest właśnie jedyna wada szkoleń w INTEXIE. Wiedza jest przekazywana na wykładach, a materiał szkoleniowy to tylko obrazki niewiele mówiące bez obecności na kursie.
 • #12
  jace17
  Level 10  
  markosoft wrote:
  Również polecam INTEX, a co do materiałów szkoleniowych to nie ma co kserować. To jest właśnie jedyna wada szkoleń w INTEXIE. Wiedza jest przekazywana na wykładach, a materiał szkoleniowy to tylko obrazki niewiele mówiące bez obecności na kursie.  Wiem ze te materialy to nie to co kurs ale np te materialy s7-300 duzo mi pomogly bo byly przyklady i jak masz do winncc to prosilbym cie zebys mi wrzucil na pdf oczywiscie zaplace(automatyczne kserem zrobisz to w 5min)
 • #14
  rado53
  Level 1  
  Czy ktoś wie o szkoleniach na pomorzu na temat programowania sterowników oraz falowników?
 • #15
  Robson_7777
  Level 12  
  A jak jest z materiałami w Intexie? Bo chciałbym wybrać się na Profibusa a ostatnio słyszałem, że nie ma podręcznika i podczas całego kursu trzeba robić samodzielne notatki:( Ja byłem jakiś czas temu na szkoleniu programowania S7 w ENCON we wrocławiu i każdy dostaje podręcznik w którym jest cały materiał ze szkolenia (przydało mi się to później w pracy bo nie ma szans żeby wszystko zanotować). Szkolenie bardzo fajnie prowadzone przez jakiegoś inżyniera który jest programistą z dużym doświadczeniem. W Enconie nie ma szkolenia z Profibusa, dlatego pytanie o Intex i o materiały?
 • #16
  bhtom
  Level 38  
  Witam,
  Do każdego szkolenia dostajesz segregator z materiałami w/g których prowadzone jest szkolenie. W dokumentacji jest miejsce na własne notatki. Dodatkowo zadania które robi się na szkoleniach (programy sterownika), po szkoleniu można zamieścić na serwerze Intexu skąd później przez miesiąc można je ściągnąć na podstawie numeru certyfikatu ze szkolenia.
  Pozdrawiam.
 • #17
  elektrocyber
  Level 14  
  Informacje w segregatorze są zdawkowe, to raczej odrobinka teorii przydatna przy rozwiązywani naprawdę wielu zadań. Wiadomo że automatycy to samouki ;-) wiec grubsze publikacje nie są opłacalne - niestety
 • #18
  crew1988
  Level 14  
  Polecam ośrodek szkoleniowy Intex w Gliwicach. Odbyłem tam kilka szkoleń i jestem naprawdę zadowolony z wiadomości jakie tam uzyskałem z zakresu PLC. Do tego przejrzyście sporządzone materiały szkoleniowe. Oczywiście znajdują się w Polsce inne ośrodki szkoleniowe zajmujące się zakresem PLC, ale tak jak mówie ja i moi poprzednicy ze spokojnym sumieniem możesz wybrać INTEX. To będzie bardzo dobra inwestycja.

  www.intex.com.pl

  Polecam :)
 • #19
  eischel
  Level 11  
  Witam.
  Byłem w lecie 2009 na szkoleniu w Encon we Wrocławiu z S7-300 na rozszerzonym poziomie. Jak dla mnie super. Bardzo dobry prowadzący (w sumie wykładał przejrzyście, odpowiadał na pytania etc. i wiązał teorię z praktycznym wykorzystaniem). Generalnie dobra atmosfera w grupie była i jakoś szybko czas zawsze zlatywał. Stanowiska na tch na których pracowaliśmy też ok były . Minusm był to że nam się w 2 dzień kima w sali zepsuła (przy 30stopniach na dworze). Nie wiem jak jest w innych firmach, ale mi się podobało i może w tym roku namówię jeszze szefa na szkolenie z flexible w Enconie.
  Pozdrawiam.
 • #20
  pioonier
  Level 2  
  Ja także byłem ostatnio w Enconie na szkoleniu podstawowym z S7 porgramowanie i jestem bardzo zadowolony. To wszystko co było na wykładzie jest w podręczniku, który się dodstaje, fajne są ćwiczenia praktyczne robione na takim małym modelu taśmociągu z czujnikami i przyciskami. Widać było, że prowadzący zna się na rzeczy bo dużo mówił o praktycznym podejściu do programowania. Jak dla mnie było OK. Za jakiś czas wybieram się na drugą część kursu.
 • #21
  henieks7
  Level 1  
  Bylem w lutym na kursie ST-7PRO-1 w Atempol-u. Postanowiłem skorzystać z promocji "Promocyjny kwartał". 200 zł dzięki temu przyoszczędziłem i dowiedziałem się mnóstwo praktycznych rzeczy - kadra szkoląca, to praktycy, którzy mają na co dzień do czynienia z automatyką na obiektach. Ze spokojnym sumieniem polecam każdemu ten ośrodek szkoleniowy. Bylem ostatnio na stronie i zauważyłem, że promocje są nadal kontynuowane. W przyszłości mam zamiar "wyhaczyć" Last Minute na szkolenie PRO-2. Nawet do 50% upustu, za certyfikowane szkolenie - to jest coś. No i faktycznie wzbogacili ofertę kursów.
  Rzućcie sobie okiem:
  http://www.atempol.com.pl/?p=pl/menu/4/6/index
  Pozdrawiam.
 • #22
  cypres79
  Level 2  
  Byłem na szkoleniu w Encon'ie. Osobiście odradzam. Poza ćwiczeniami praktycznymi dużo czasu straciło się na wykłady teoretyczne, które nawet nie mówiły o programowaniu, tylko jakby reklamowano produkty siemensa. Przedstawiano katalogi w których możemy znaleźć produkty siemensa PLC jak się nimi posługiwać, jak w nich szukać i jak zamawiać. A wiadomo ilość czasu kursu ograniczona. Za to same ćwiczenia praktyczne przeprowadzone bardzo szybko. Szkoda.
 • #23
  mietador
  Level 2  
  Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, ale po wątkach poruszanych wydaje mi się, że jestem w sanie pomóc w wielu technicznych kwestiach związanych ze sterownikami S7 oraz szeroko rozumianą komunikacją. Byłem uczestnikiem wielu kursów między innymi w firmach: INTEX Gliwice, ATEMPOL Piekary Śląskie, ASTOR Warszawa, Phoenix Contact Wrocław, SEW Łódź. Posiadam obszerną dokumentację szkoleniową ze szkoleń jakie odbyłem – poniżej przedstawię szkolenia w jakich uczestniczyłem. Jeżeli potrzebujecie materiałów szkoleniowych lub porad technicznych to proszę o kontakt MIETADOR(malpa)wp.pl
  Szkolenia jakie przebyłem oraz dokumentacja jaką dysponuję:
  1. Kurs Komunikacja S7 MPI, PROFIBUS, PROFIBUS DP szkolenie w Gliwicach
  2. Kurs Komunikacji PROFINET szkolenie w Gliwicach
  3. SIMATIC S7 PRO1 oraz PRO2 w Gliwicach
  4. SIMATIC S7 PRO1 oraz PRO2 w Piekarach Śląskich
  5. KURS ST – BWINCCS Projektowanie i obsługa systemu wizualizacji WinCC w Warszawie
  6. Tworzenie i serwisowanie aplikacji Wonderware In Touch 10.1 w Warszawie
  7. Kurs Uruchomienie i diagnostyka falowników SEW szkolenie w firmie SEW Łódź
  8. Kurs programowanie falowników IPOS – pozycjonowanie absolutne SEW Łódź
  9. Kurs programowania falowników firmy Phoenix Contact
  10. Kurs 1 Systemy interbus dla S7 w firmie Phoenix Contact
  11. Kurs 2 Diagnostyka i sterowanie interbus – Bevmode obsługa kanału PCP
  12. Posiadam również podręczniki użytkownika programu EPLAN 5.60 cz.1 oraz cz.2

  Doradzam również w planowaniu i uruchamianiu różnego rodzaju linii montażowych. Jeżeli potrzebujecie porad, dokumentacji chętnie pomogę.
 • #24
  User removed account
  User removed account  
 • #25
  pietkad
  Level 12  
  Jesli ta firma jest prowadzona przez tego Pana który uczył mnie w intexie to polecam :)

  pozdrawiam Panie Krzysztofie :)
 • #26
  PGRA
  Level 9  
  Ja byłem na szkoleniu w Intexie. (podstawowy, zaawansowany, wincc flexible, profibus DP) .
  Pełen profesjonalizm, dobre notatki, ale trzeba je uzupełniać samemu