Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schładzarka do mleka - pytanie o termistor

23 Wrz 2008 15:07 2910 4
  • Poziom 14  
    Witam
    Proszę o pomoc, schładzarka do mleka ma dziwne objawy wskazujące na termistor a mianowicie :
    - załanczając schładzarke z mlekiem w środku z zadana temperaturą schłodzenia na 3,5 ,schładza je maksymalnie jak sie da tzn. agregat nie wyłancza sie pracuje cały czas.Ten stan jest dla mnie zrozumiały poniewaz na wyswietlaczu wskazanie jest 10 stopni i nie spada do zadanej temperatury.
    - po odpieciu termistora i sprawdzeniu rezystancji okazuje sie ze ma 3k przy temperaturze ok10 stopni.-a wskazanie wyswietlacza 18stopni.
    - po zamontowaniu innego termistora którego rezystancja była ok 12k przy 10 stopniach wskazanie wyświetlacza było
    na minus 12 stopni.
    Pytanie jaki powinien byc orginalny termistor , w podobnym sterowniku jest zamontowany termistor o parametrach 10k przy 25 stopniach.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    no ale nie napisaleś co to za sterownik.
  • Poziom 14  
    Witam
    Własnie nic nie widać co to za cudo ! Ma juz kilka lat i zadnych ozanaczeni oraz typu.

Dodano po 34 [minuty]:

Znalazłem w necie taki sam wiec jest to geco g31, prosze o instrukcje i o wartośc termistora do tego sterownika.
  • Poziom 14  
    Witam
    Dziękuje za podpowiedz ,domyśliłem sie że to moze być 2,2 k pomiary na to wskazywały .Tylko wazny w takim termistorze jest współczynik beta,o którym mało kto wie . Schładzarka ruszyła działa prawidłowo .
    Pozdrawiam