Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz 20 amperowy + wzmacniacz samochodowy

m3nt4L 23 Wrz 2008 16:39 1554 5
  • #1 23 Wrz 2008 16:39
    m3nt4L
    Poziom 9  

Witam. Jestem nowy na tym forum więc na początek chciałem się przywitać :D

Wiem że podobne tematy są już na tym forum ale nie uzyskałem odpowiedzi na mój problem.

Otóż chciałbym podłączyć wzmacniacz samochodowy firmy Carpower 4/400 do zasilacza od CB radia firmy HAM-MASTER Netzgeraet 20/22 A.

Czy mógłbym śmiało do tego zasilacza podłączyć ten wzmacniacz???
    Dodam że do tego zasilacza podłączone mam nawet 2 radia samochodowe i dobrze sobie z nimi radzi :D

Pytam się dlatego bo w instrukcji pisze że wzmachol potrzebuje 80 amper i 12 V a ten moj ma tylko 20 amper :/ i dlatego nie wiem czy potrzebny będzie jakiś dodatkowy bezpiecznik...

0 5
  • #2 23 Wrz 2008 17:09
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Jeśli tyle pobiera to potrzebujesz mocniejszego zasilacza ;)

Zmiana bezpiecznika przy takim poborze prądu spowoduje tylko uszkodzenie zasilacza. Ma on wydajność 20A i więcej prądu nie dostarczy cudów nie ma ;)

Oczywiście przy niezbyt głośnym graniu można tak sprzętu używać.

0
  • #4 23 Wrz 2008 18:18
    m3nt4L
    Poziom 9  

ok to w takim razie odpada tamten bo jest za mocny :/ chciałem kupić już coś porządnego i tymczasowo zainstalować w domu ale widzę że nic z tego :cry: a gdybym kupił jakiś wzmacniacz który zasili tylko przednie drzwi albo jakiś mniejszy subwoofer.... potrzebuje 30 Amper np. μ-Dimension μ-Glow 2075v.2
    http://essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,184&kid=184&pid=1004

czy wtedy zasilacz za bardzo by nie ucierpiał??

Czy w ogóle jest jakaś możliwość żeby pomóc zasilaczowi (w jakiś sposób zwiększyć amperaż w nim może wydaje się to śmieszne :D). Kupno nowego zasilacza nie wchodzi w grę..... sorry ale nie łapie wszystkiego w tych tematach :P

Dodano po 25 [minuty]:

Chyba już wiem 8) :D. Kupię sobie HPB-602 akurat ma 22 Amper :P albo tego u-dimensiona co wcześniej wymieniłem :). Jak na początek przygody z car-audio będzie dla mnie wystarczający tym bardziej że będzie tymczasowo w domku :D. Pewnie taka moc i tak da popalić meblom a w kuchni sztućce będą latać (marzenie) :P

Proszę o kolejne komentarze

0
  • #5 23 Wrz 2008 19:03
    munio1972
    Poziom 11  

http://eltronix.pl/products/7371

Może ten byłby lepszy.
    Weź poprawkę na to, że sam wzmacniacz nie będzie grał, musisz podłączyć jeszcze coś co będzie odtwarzało, jak wcześniej napisałeś:
    "Dodam że do tego zasilacza podłączone mam nawet 2 radia samochodowe i dobrze sobie z nimi radzi Very Happy"

Więc ?

0
  • #6 23 Wrz 2008 19:14
    m3nt4L
    Poziom 9  

o radyjko bym się nie martwił bo kupiłem sobie Pioneera DEH-6000UB więc jest do czego podłączyć wzmaka :D Co do tego http://eltronix.pl/products/7371 to rzeczywiście dobry sprzęt... z tym że bezpiecznik to 2x20A i nie wiem czy.... sam wiesz :D. Otrzymałem już odpowiedzi co do zasilania i już będę wiedział na czym stoję. Niema sensu rozmawiać o wzmakach..... jak coś to założę nowy temat i się dowiem który będzie najlepszy :D

0
  Szukaj w 5mln produktów