Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekazywanie połączeń wewn. - centrala Panasonic 206

23 Wrz 2008 18:28 13432 6
  • Poziom 9  
    Nie miałem dotychczas do czynienia z centralkami, no ale rodzice kupili kolejny aparat tel. i na mnie spadło poradzenie sobie z problemem.

Proszę wybaczyć błędy i infantylizm pytań, ale jestem laikiem.

Do linii telefonicznej zewnętrznej podłączona jest centrala Panasonic 206 EMSS, a do niej z kolei na dwóch liniach aparaty tel. KX-TG8120PD i tel/fax KX-FL 613.

Chodzi o możliwość przekierowania przychodzącego połączenia na drugi aparat. Czyli: dzwoni tylko KX-FL 613 i, jeśli dzwoniący o to prosi, odbierający przełącza rozmowę na drugi lub trzeci (niedługo będzie) telefon.

Czy zrealizowanie tego to kwestia:
    a) ustawień wyłącznie na centrali i aparat nie ma znaczenia?
    b) aparatu tel. z funkcją przekazania połączenia, a centrala nie ma nic do rzeczy?

Przejrzałem instrukcję centralki: Link, ale nie rzuciło mi się nic co by takiego przekazania połączeń dotyczyło.

Może więc potrzebuję specjalnego aparatu tel. (systemowego?) z guzikiem transfer?

Proszę o pomoc, bo nie wiem od której strony się za to zabrać, a ojciec wierci dziurę w brzuchu :)
  • Specjalista - kserokopiarki
    wystarczy aby aparat miał funkcję FLASH. Wówczas aby przełaczyć rozmowę w trakcie rozmowy naciskasz flash i wybierasz numer wewnętrzny na który chcesz przełączyc następnie możesz odłozyć słuchawkę lub poczekać na zgłoszenie się abonenta i powiedzieć że przełączasz rozmowę i odłozyć słuchawkę a rozmowa zostanie przełaczona. Ale to musibyć opisane w instrukcji obsługi
  • Poziom 24  
    Tak nie zupełnie bo musi aparat miec odpowiedniej długości flash i tu zalezy od wersji aparatów i samej centralki bo starsze egzemplarze Panasoniców wymagały dłuższego flash 600-700 ms a typowy to około 200-300
  • Poziom 9  
    Dzięki! Faktycznie chodziło o przycisk flash, który jednak odnalazłem po dokładnym przestudiowaniu instrukcji. Nazywa się inaczej, a o przełączaniu rozmów instrukcja nie wspomina, jedynie w opisie przycisków zaznaczono, że przycisk pełni również funkcję flash :)

Chciałem się dopytać jeszcze o ten "flash time". Mogę go ustawić zarówno na centrali, jak i w aparatach telefonicznych. Co to jest za czas? Co daje jego przestawienie i jakie powinny być wzajemne ustawienia na wszystkich urządzeniach? Można gdzieś o tym poczytać?

Instrukcja centralki podaje jako domyślny 600 ms (nie wiem jaki jest ustawiony, nie mam tel. systemowego), z kolei na telefonie jest ustawienie domyślne 100 ms. Działa, ale nie wiem czy nie mogłoby działać lepiej :)
  • Poziom 21  
    Flash to inaczej przerwa kalibrowana czyli czas na jaki rozłączana jest linia telefoniczna.
    Czasy dłuższe np. 600ms daje się uzyskać stuknięciem w widełki co często jest niepożądane bo użytkownik klapie w widełki i zawiesza rozmowę zamiast rozłączyć.
    Najlepiej jak centrala ma czas między 50-200ms a aparaty około 80-120ms uzyskanie takiego czasu z widełek jest bardzo trudne a dłuższe centrala interpretuje jako rozłączenie.

KX-T206 ma fabrycznie ustawiony zakres 80-150ms i tak go zostaw.
    600ms to czas flash'a dla linii miejskich nie ma wpływu na działanie aparatów wewnętrznych.
  • Poziom 9  
    Uprzejmie dziękuję kolegom za pomoc i wyjaśnienia!
    Już jestem odrobinkę mądrzejszy :)
  • Poziom 27  
    Według mnie ta centrala fabrycznie ma czas flasha wewnętrznego ustawiony w zakresie 80-1000ms a faks 613 ma flash 250 więc dlatego przełączanie na tym urządzeniu działa. Jeśli nie ma problemu z obsługą to faktycznie parametrów bym nie zmieniał. Jeśli jednak okazałoby się, że faks oddzwania należałoby je skrócić zarówno w centrali jak i w faksie.
    RP