Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż sterownika "Car Protect BX10" w Civicu 6 ge

23 Wrz 2008 21:21 9399 9
  • Poziom 10  
    Witam!

A więc chciałbym podłączyć sterowanie centralnym zamkiem z pilota "CarProtect BX10" w miejsce oryginalnej centralki sterowanej z kluczyka w Hondzie Civic 6gen. 2000r. (Dodam, że oryginalnie nie ma siłownika w drzwiach kierowcy)

a więc, czy dobrze myślę ?:

Nowy sterownik > Stary sterownik
    Czerwony >połączyć> Biało - Zielony
    Czarny >> Czarny
    Biały >> Biało - Czerwony > Zielony(dodanego siłownika Kierowcy)
    Biało-Czarny >> Żółto - Czerwony > Niebieski (dodanego siłownika Kierowcy)

Żółty z Żółto - Czarnym nowej centralki

Niebieski na kierunkowskazy ( na lewą stronę i prawą kierunkowskazów po diodzie prostowniczej IN5404 3A )

Zworka w ( (-) gniazdo zwory polaryzacji "Umieść zworkę tutaj dla sterowania (-)wyjście pinu3(różowe) ) ?????

Proszę o pomoc!! Poniżej schematy :

• Poziom 10  
    carrier napisał:
    Musisz zamontować do drzwi kierowcy dodatkowy siłownik i wysterować go z BX10 (w drzwiach kierowcy nie ma siłownika, patrz schemat)

wiem i napisałem o tym :) chodzi mi czy prawidłowe jest podłączenie ??
  • Pomocny post
    Specjalista - Alarmy Samochodowe
    W instrukcji obsługi masz schemat podłączenia siłownika uniwersalnego. Biały i biało czarny do siłownika, pomarańczowy i pomarańczowo czarny masa, żółty i żółto czarny stały +
  • Poziom 10  
    carrier napisał:
    W instrukcji obsługi masz schemat podłączenia siłownika uniwersalnego. Biały i biało czarny do siłownika, pomarańczowy i pomarańczowo czarny masa, żółty i żółto czarny stały +

No mam (Typ D), rozumiem, że oryginalny siłownik z prawej strony mam też podpiąć pod Biały i Biało-Czarny ??

a jak wówczas zworkę mam wpiąć ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    norbert.s. napisał:
    A po co?
    Nie rozumiesz, że dokładany siłownik zadziała tak jak Twoja ręka z kluczykiem - jego praca w lewych drzwiach wymusza pracę pozostałych.
    To wszystko już jest opisane na forum, więc nie rozwlekaj tematu ponad to, co już Ci napisano.

nie rozumiem, dokładany siłownik w lewych drzwiach kierowcy to slave i w prawych też slave, centralkę sterowaną z kluczyka chcę zamienić na pilota, więc nie rozumiem jak nie podpięty siłownik w prawych drzwiach może bez podania sygnału działać ;)

P.S Sorry, że rozwlekam temat, chciałem tylko o pomoc.
  • Specjalista - Alarmy Samochodowe
    norbert.s. napisał:
    Nie rozumiesz, że dokładany siłownik zadziała tak jak Twoja ręka z kluczykiem - jego praca w lewych drzwiach wymusza pracę pozostałych.

Jeszcze raz przeczytaj ze zrozumieniem. Dodatkowy siłownik napędzi mechanizm drzwi kierowcy tak jakbyś ty napędzał go kluczykiem i kiedy mechanizm zrobi ruch to czujnik położenia wkładki da sygnał dla sterownika z.c. i reszta tez zrobi ruch.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    No to se pogadaliście... Na mój gust z tego co pisze shw wynika że on chce usunąć fabryczny sterownik c.z. i wstawic na to miejsce tą radiówke. Jedno i drugie rozwiązanie jest ok.
  • Poziom 10  
    GRafal napisał:
    No to se pogadaliście... Na mój gust z tego co pisze shw wynika że on chce usunąć fabryczny sterownik c.z. i wstawic na to miejsce tą radiówke. Jedno i drugie rozwiązanie jest ok.

No chyba tylko Ty jedyny mnie zrozumiałeś :)
    Dzięki i zabieram się do montażu ;)