Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błąd E502 na tunerze phil 6010 - pomocy!!!

04 Mar 2004 13:30 1346 5
  • Poziom 10  
    Kupiłem 6010 to podłączyłem go zamiast kablem do 6010 kablem do 3010 (inne połączenia wewnątrz RS232) czy to może być powodem takiej sytuacji. Obecnie podłączam kablem RS232 1:1 wgrywam nowy soft 9.11 - komunikat pokazuje że wszystko poszło dobrze podczas wgrywania wyświetla się na tunerzez FLSH. Wgrywam nową listę kanałów i też niby jest dobrze (wyświetla się EDIT). Po zakońćzeniu jak naciskam OK tuner wyświetla komunikat E502. Wiem że to błąd 502 I2C error => switch the power off for at least one minute ale nie wiem jak sobie z nim poradzić.
    Czy może wgrać stary soft 5.02 i listę? Czy ktoś miał już z tym do czynienia i może się podzielić doświadczeniami?
    POMOCY!!!!! :cry:
  • Poziom 20  
    Ten temat był szeroko opisywany na forum dvb lub dvhk.
  • Poziom 10  
    a może tak coś więcej albo przynajmniej link?
  • Poziom 10  
    dzięki dziś postaram się sprawdzić wszystko co poczytałem na forum. Widzę że nie jestem jedyny z tym problemem. Mam tylko drobne pytanko czy podłączenie złego przewodu mogło coś uszkodzić np. eeproma czy jakiegoś scalaka?
  • Poziom 25  
    Jeżeli nie będziesz miał komunikacji z tunerem to mogłeś uszkodzić port rs-232 w tunerze, ale w kablu do 3010 skrosowane są chyba sygnały a nie napięcie, tak że wszystko powinno być o.k.