Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MaxData ECO IW spalony bezpiecznik od zasilania

23 Wrz 2008 21:39 3344 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chciałbym przedstawić taki problem, mianowicie miałem w domu najprawdopodobniej skok napięcia i laptopa włączonego do sieci.
    To co mnie zdziwiło po tym jak się wyłączył to fakt, że zasilacz nie przechwycił tego skoku i nie zatrzymał na stabilizatorach, a puścił impuls dalej i co za tym idzie końcówka od zasilania w laptopie jest delikatnie opalona w koło.
    Po sprawdzeniu ciągłości obwodu okazało się że spalił się bezpiecznik SMD o kodzie PF1.
    Chciałbym go zamienić na jakiś podobny bo w sklepie nie mogę dostać takiego.
    Jest to bezpiecznik szybki 6,5A.
    Cały widz polega na tym że nie mogę się połapać w tych nazwach kodowych bezpieczników.
    Moja prośba polega na tym, że:
    1. Proszę o wskazanie nazwy kodowej podobnego bezpiecznika do tego 6,5A, który będę mógł wymontować z jakiejś płyty głównej bądź elektroniki od dysku o ile to możliwe bo tam jest inne zasilanie (mój laptop ma zasilanie 19V)
    2. Proszę o pomoc w znalezieniu sklepu w którym dostanę taki bezpiecznik bo google jakoś mi nie pomagają, a zależy mi na naprawie laptopa w jak najkrótszym czasie gdyż jest mi on bardzo potrzebny.

Liczę na wyrozumiałość i z góry dziękuję za okazaną pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 40  
    Spalony bezpiecznik daje informację w serwisie, że jest uszkodzenie w układzie za nim, czyli sama wymiana jego nic nie da.