Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

indesit baan 10,czemu non stop chłodzi?

23 Wrz 2008 23:22 4497 6
  • Poziom 2  
    jaki jest koszt termostatu do tego modelu lodówki,bo przypuszczam że to on jest przyczyną tego ,że sprzęt cały czas chłodzi.dodam że agregat był wymieniany i napełniany 3 miesiące wcześniej więc tu raczej nie ma powodu awarii.proszę o info.pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Fajne określenie-"nie ma powodu"- jak napisał autor tego postu!!

A jaki był prawdziwy powód wymiany poprzedniej spreżarki-?
    Ubytek gazu, który doprowadził do jej "zejścia"- nic nie piszesz ,o temperaturach wewnątrz chłodziarki tez nbie wspominasz- więc zmierz jakimś termonetrem cyfrowym , nawet takim za 10 zł - i jak będą zawyżone ( w pobliżu 10°C )- to będziesz wiedział że jest przyczyna- ubytek gazu- gdyby było OK to byś miał zamrożone produkty w chłodziarce po takim tyraniu spreżarki przez tydzień , ale o tym nie wspominasz, więc daj spokój termostatowi i chyba musisz poszukać jakiegoś pobliskiego złomowiska aby ja zutylizować.
    Szkoda było kasy na nową sprężarke bez znalezienia niesszczelności!
  • Poziom 2  
    WITAM !!!!
    Na wstępie dzięki za zainteresowanie moim tematem.
    Fakt troszkę mało informacji podałem więc już to nadrabiam:poprzednia sprężarka uległa uszkodzeniu mechanicznemu(zacięciu) czyli nie pracowała,grzała się, ale zanim to nastąpiło to chłodziła i rozmrażała cyklicznie prawidłowo przez 3 lata.GOŚĆ wymienił ją na nową o symbolu HVY75AA ,napełnił czynnikiem R600a i teraz sytuacja wewnątrz lodówki wygląda tak:szron na tylniej scianie grubości około 0,5cm od góry do połowy ,temperatura 6 stopni mierzona na środkowej półce(regulator temeratury ustawiony na połowę w/g zaleceń producenta).Temperatura w komorze zamrażającej tej chłodziarki to --32 stopnie .
    Czy zatem gdyby był ubytek gazu(czynnika) z obiegu to sprężarka dała by radę tak chłodzić??? Może się mylę ,ale za jej cykliczne włączanie i wyłączanie odpowiedzialny jest termostat ,który sądze że jest walnięty bo nie reaguje na temp.wewnątrz chłodziarki.
    Będę wdzięczny Tobie " jmk" oraz innym za odpowiedź na mój post i próbę rozwiązania mojego problemu.Z góry dziękuje i pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Specjalista AGD
    Witam !!!
    Na wstępie chcę Ci powiedzieć, że termostaty mechaniczne stosowane w lodówkach samorozmrażających nie reagują na temperaturę wewnątrz chłodziarki lecz na temperaturę parownika w dolnej jego części która przy poprawnej pracy układu chłodniczego schodzi grubo poniżej zera. ( w zależności od nastawienia pokrętłem około -26... -12 °C)
    W przypadku Twojej lodówki najprawdopodobniej temperatura parownika nie osiąga wartości przy której termostat rozłącza sprężarkę. Oznacza to że albo nastąpił już ubytek gazu albo serwisant przypadkiem "przeładował układ" tzn napełnił za dużo gazu. W przypadku przeładowania charakterystyczne jest szronienie się rurki wyjściowej przy sprężarce. Jednak z praktyki wiem, że w 99 % sprężarki "zacierają" się przy ubytkach gazu. Więc tak jak sugerował JMK Twoja lodówka jest na 99% nieszczelna.
  • Poziom 1  
  • Moderator AGD
    Moim zdaniem nie ma co dywagować tylko trzeba wezwać gościa który to robił żeby to sprawdził ,bo w końcu dał chyba jakąś gwarancję.