Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z EPSON STYLUS C82 - miga czym popadnie...

24 Wrz 2008 09:01 1800 7
  • Poziom 11  
    Witam, mam problem z wspomnianym epsonem...

Po czyszczeniu głowicy (z oprogramowania) zaczął migać prawie wszystkim, mianowicie diodą na zasilaniu oraz na papierze, pali się światłem ciągłym dioda na tuszu. CO DALEJ?

pomocy!
    pozdrawiam i z góry dzięki
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od drukarek
    Wygląda to na tzw. Fatal Error - mogą go powodować różne rzeczy. Tutaj jest możliwe, że coś się zacięło (np. stacja parkująca) lub zabrudziło (np. enkoder) zużytym tuszem.
  • Poziom 11  
    ok, a jak sobie z tym poradzic??
  • Spec od drukarek
    Najlepiej drukarkę rozłożyć, dokładnie wyczyścić co się da i złożyć. Ale najpierw można spróbować sprawdzić z zewnątrz czystość enkodera. I jeszcze coś - czy drukarka nie wydaje jakichś dziwnych dźwięków po włączeniu (trzaski, zgrzyty)?
  • Poziom 11  
    W tym sek ze nic sie nie dzieje. Wczoraj po odstaniu jakis 4h bez zasilania i usbka wyplula kartke i nic... znow miganie. A propos co to enkoder, jak to wyglada??
    POZDRO!
  • Spec od drukarek
    Enkoder jest to taka przezroczysta tasiemka z pionowymi kreskami rozciągnięta za karetką - w ten sposób drukarka odczytuje położenie tej ostatniej.
  • Poziom 11  
    OK, tyko mam mały problem w wyczyszczeniu wspomnianego enkodera, mianowicie po ostatnim udanym starcie katerka jest zablokowana w pozycji bezpiecznej... Jak najprościej ją zwolnić?
  • Spec od drukarek
    Pod karetką powinna być taka dźwigienka, którą można dosięgnąć z zewnątrz palcem i odchylić - wtedy karetkę da się wysunąć na środek.