Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić , z czego zrobić neon (w rytm muzyki???)

szynkaxd 24 Wrz 2008 13:45 5572 4
  • #1 24 Wrz 2008 13:45
    szynkaxd
    Poziom 9  

Witam Chciałbym zrobić neon byłęm dzisiaj w elektrycznym i 1.zaoferowano mi 2 rodzaje diod led jasno swiecące które potrzebują do 3,5 W i 12 W-towe które kupić??
    2.Czym wypełnić gumową rurkę.
    3.czy cos da włożenie 2 diod z jednej strony rurki i dwóch z drógiej dle mocniejszego efektu.
    4.Jak podłączyć neon aby migał w rytm najlepiej basu. (posiafam logitech x540)

(diody najlepiej na zasilacz lub usb)

0 4
  • #3 24 Wrz 2008 15:40
    fuutro
    Poziom 43  

Taa.... Chcesz zasilić 2 szt diod LED 3W z USB?? A wiesz że limit dla nich to jest 5V/500mA? Codo takich zabawek mrugających w rytm muzyki jest co nieco w tym dziale więc zerknij chociaż co na niebiesko oznaczono :!: Idaelnego schematu zapewne nie będzie ale co za problem coś tam zmienić :?:

0
  • #4 24 Wrz 2008 16:46
    szynkaxd
    Poziom 9  

narazie musze neon zbudować!
    Mam gdzies zasilacz 15w (jakies inne też by sie znalzały)

Dodano po 52 [minuty]:

czym wypełnić rurkę??

0
  • #5 24 Wrz 2008 17:47
    mskojon
    Poziom 31  

Na razie to sie o nic nie pytaj - mylisz nawet W z V. Zapewne chodzi o 3,5v i o 12v (dioda z rezystorem). Wpisz w magicznej wyszukiwarce zwanej Google hasło "podstawy elektroniki", to ci na 100% pomoże.

O pseudo neonach na diodach LED było już pisane wiele razy. Ja nie wiem czemu ludzie zadają pytania, które można znaleźć w 10 sekund, nawet gdy się jest nowym na forum. Czyżby wyszukiwarka nie działała, a na stronie głównej jest tylko jeden przycisk "Nowy temat"?

0
  Szukaj w 5mln produktów