Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Bosch WFL1601 - rozłącza się program

driwerpoznan 24 Sep 2008 20:45 4444 7
Relpol
 • #1
  driwerpoznan
  Level 2  
  Witam mam problem z pralką BOSCH WFL 1601 a mianowicie chodzi o to że po wybraniu programu prania i wybraniu startu pralka startuje i po paru sekundach wyłącza się po ponownym wciśnięciu startu zaczyna pracować i po ok 1min znowu się wyłącza i tak co jakiś czas trzeba ją popychać STARTEM .Proszę o pomoc jak można poradzić sobie z tym problemem samemu i czy jest to możliwe bez wizyty serwisu ???
 • Relpol
 • #2
  schnauzerman
  Home appliances specialist
  driwerpoznan wrote:
  pralka startuje i po paru sekundach wyłącza się po ponownym wciśnięciu startu zaczyna pracować i po ok 1min znowu się wyłącza

  Co to znaczy zaczyna pracować? Nabiera wodę, grzeje, obraca, wylewa?
 • Relpol
 • #3
  driwerpoznan
  Level 2  
  Zaczyna pobierać wodę do prania i przerywa po ponownym wciśnięciu startu dalej pobiera wodę i po chwili znowu przestaje.
 • #4
  schnauzerman
  Home appliances specialist
  Sprawdź szczotki silnika.
 • #5
  birre
  Level 20  
  moduł elektroniczny umarł jak skończą się szczotki dioda nie gaśnie słychać przekaźnik ale silnik niekręci
 • #6
  kiniozg
  Level 11  
  witam co ma silnik do nabierania wody? od wody to jak pamiętam to elektrozawór. elektronika poszła i tyle albo tylko styki trzeba przeczyścić
 • #7
  karl1982
  Level 14  
  Koledzy wszyscy mają racje najprawdopodobniej uszkodzony jest obwód zasilania (włącznik zamontowany w zespole pokrętła) ale to tylko przypuszczenie może być uszkodzone coś innego równie dobrze też mogą być przyczyną kończące się szczotki powodujace zakłocenie pracy ukłądu sterowania silnikiem.
  Czy po zatrzymaniu migają jakieś diody czy pralka po prostu się "restartuje" ?
  Proponuje sprawdzić i moduł szczególnie obwód włącznika na szczotki też można zajrzeć sprawdzić zasilanie czyc napięcie nie spada ( upalony przewód zasilajac pralkę, uszkodzone gniazdko)
  I podzielić się wrażeniami na forum

  Pamiętaj o bhp ;)

  Pozdrawiam i życzę powodzonka ;) !!!
 • #8
  driwerpoznan
  Level 2  
  Witam zapoznałem się z przypuszczalnymi powodami usterki którą opisałem, sprawdziłem wszystkie podane i możliwe przyczyny tej usterki . Sprawdziłem szczotki są OK wyczyściłem wszystkie styki i przewody poskładałem pralkę i póki co drugi dzień działa prawidłowo .Dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.