Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bios error - HP Compaq dx2450

24 Wrz 2008 20:54 2223 7
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, od razu przechodze do pytania.
    Kupiłem ostatnio nowy komputer HP dx2450 - procesor AMD Sempron LE1300
    Niestety do kompletu nie dodano płytki ze sterownikami, więc pościągałem ze strony hp: (http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=pl&cc=pl&prodNameId=3658383&prodTypeId=12454&prodSeriesId=3658382&swLang=30&taskId=135&swEnvOID=1098) w celu update`u i instalacji sterowników.
    Między innymi był tam plik bios, więc go uruchomilem.
    Komputer mi sie zawiesił ( bardzo spowolnił) więc uruchomilem ponownie. Niestety od tego momentu nic nie moge zrobic wyskakuje mi komunikat:

Cytat:
    Award Boot Block Bios v.1.0
    Copryight (c) 2000 Award Software, Inc.
    BIOS ROM checksum error

Detecting IDE ATAPI device...

Wkladam płytke z win xp i tylko instaluje (reinstaluje?) windowsa do momentu restartu komputera, a następnie pojawia się komunikat "no signal input" i sytuacja się powtarza - wraca na czarne tło i 1 komunikat.

Niestety nie jestem fachowcem i nie wiem w czym tkwi błąd - więc bardzo prosze o komentarz i pomoc - poszperałem po sieci - ponoć jakiś flash biosu trzeba zrobić? - niestety komputer ma tylko CD, nie ma dyskietek.
    Prosze o pomoc, jakiekolwiek rady?

Pozdrawiam
    Marek
  • SterControl
  • Admin grupy komputery
    Cytat:
    ponoć jakiś flash biosu trzeba zrobić? - niestety komputer ma tylko CD, nie ma dyskietek.

Nie potrzebujesz do tego celu stacji dyskietek - możesz zrobić CD startowe z tymi danymi i z niego załadować BIOS .
  • SterControl
  • Poziom 2  
    Dzięki za szybką reakcję - może proste pytanie - czy płytkę startową musze zrobic z dowolnego innego kompa który ma xp? bo jak wspomniałem u mnie nie moge w zasadzie nic zrobic, a z komputera z ktorego pisze mam VISTE, płytka startowa - to co na niej muszę nagrać??

MM
  • Admin grupy komputery
    Najlepiej jeśli zrobisz to w Nero - Klikasz bu utworzył dysk startowy z danymi i tam musisz wrzucić plik z BIOS'em i program do Flashowania Biosu .

Podaj adres z którego pobierasz sterowniki i BIOS , to sprawdzę co tam jest .
  • Poziom 2  
    Link ten co w 1 mailu Pobierz sterowniki i oprogramowanie i tam sa wszystkie sterowniki i m.in. bios - ściągnąlem - włączyłem i pokazało się okno w dosie?
    Poczym sie zawiesił komputer.
    Jaki program do flash i czy jako laik nie sprawi mi to problemu?
    MM
  • Admin grupy komputery
    W tym pliku BIOS który pobrałem , po jego wypakowaniu jest wszystko co potrzebne - więc wystarczy że te pliki wypakujesz i nagrasz na CD startowe .
    Następnie - jeśli się samo nie uruchomi - wpiszesz FLASH i zatwierdzisz Enter'em . Po tej operacji powinno załadować ci BIOS .

Jednak jeśli nigdy tego nie robiłeś , to lepiej mocno się zastanów - czy dasz radę ? Nie jest to skomplikowane , ale ...... Lepiej dmuchać na zimne i poprosić kogoś kto się tym zajmuje.
  • Poziom 2  
    a znajdę gdzieś tutorial? myslę,że dam radę, a tak btw myślisz,ze serwis hp uzna mi to i "naprawi" na gwarancji?
  • Admin grupy komputery
    Mrozicki napisał:
    a znajdę gdzieś tutorial? myslę,że dam radę, a tak btw myślisz,ze serwis hp uzna mi to i "naprawi" na gwarancji?

Instrukcje są dostępne w internecie - zapewne znajdziesz.
    Ale jeśli masz jeszcze gwarancje to z niej skorzystaj . Czasami po nieudanym Upgrade BIOS pozostaje tylko serwis i wymiana lub ponowne programowanie BIOS .