Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 7030 czasami sam się wyłącza

obrus 24 Wrz 2008 21:34 1248 5
  • #1 24 Wrz 2008 21:34
    obrus
    Poziom 14  

Witam fachowców.
    Mam pytanie odnośnie mojego sprzętu wizyjnego - ELEMIS 7030.
    Czasami zdarza mu się, że po włączeniu (obojętnie czy był wył. przyciskiem czy z czuwania) zanim obraz się pojawi zrobi kilka razy "pstryk" i albo się nie włączy, albo włączy, ale wtedy np. nie działa telegazeta lub nawet cały pilot. Potrafi też podczas pracy zniknąć obraz (zawsze coś pstryknie w środku), a fonia pozostaje kilka sekund po czym zamienia się w szum. Gdy obraz zniknie wyłączając TV pilotem dioda z zielonej robi się czerwona, ale nie ma charakterystycznego odgłosu, że się TV włącza. Po ponownym uruchomieniu TV pilotem nie działa telegazeta. Trzeba wtedy mechanicznie go wyłączyć.
    Problem jest już od dawna, ale nie występował często. Dziś jednak krew mnie zalewała jak przez 5 minut próbowałem go uruchomić. Potem było OK. Acha, telewizor stoi tyłem do mocno grzejącego w sezonie zimowym kaloryfera (na Podhalu trwa on od IX do V) - ok 30 cm. Może to mu coś zaszkodziło?
    Wracając do pytania, czy zapowiada się jakaś poważna i kosztowna awaria? Chcę odwlec zakup nowego TV do ostatniej chwili, a ten ma bardzo ładny obraz, lepszy moim zdaniem od większości LCD poniżej 2 tys zł. Mówię o sygnale gł. z kablówki a nie z DVD czy cyfry.

0 5
  • Zasilacze Ups
  • #2 24 Wrz 2008 22:19
    LeDy
    Poziom 43  

Daj go naprawić. Jak taki ładny obraz to po co ci LCD? Czy awaria " kosztowna" to zależy ile u ciebie biorą . Wg. opisu 50 zł. powinno starczyć.

0
  • Zasilacze Ups
  • #3 27 Wrz 2008 11:05
    obrus
    Poziom 14  

Co odpowiada za ten stan rzeczy, może jakieś zimnie luty? Jest to do zrobienia przez osobę dysponującą lutownicą?

0
  • #4 27 Wrz 2008 21:25
    LeDy
    Poziom 43  

Sama lutownica to trochę mało . Nawet lutowaniem można uszkodzić TV. Skoro obraz ładny oddałbym do naprawy z zastrzeżeniem , że robić do kwoty na. 50-70zł. To nie jest dużo.

0
  • #5 28 Wrz 2008 05:11
    Mirek Z.
    Moderator

To raczej za mało - najprawdopodobniej przebija delikatnie trafopowielacz.

0
  • #6 28 Wrz 2008 10:51
    LeDy
    Poziom 43  

A może tylko CSB 503 i elektrolity?

0