Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon MP370 przerywa drukowanie

24 Wrz 2008 22:02 2910 3
  • Poziom 10  
    Witam!

Mam następujący problem. Mam drukarkę Canon MP370. Wszystko było ok do czasu kiedy postanowiłem usprawnić mojego starego pececie. Wymieniłem płytę główną z procesorem i ramy. I od tego momentu zaczęły się problemy z drukowaniem. Podczas drukowania po kilku linijkach nagle drukarka przestaje drukować i wypluwa resztę kartki niezadrukowaną (czasem drukuję 1/5 całości czasem 1/3- najogólniej mówiąc drukuje tylko część). Kiedyś spotkałem się już z takim problemem u znajomych. Mieli tą samą drukarkę i identyczny problem. Walczyłem z tym jakieś dwa dni aż w końcu się poddałem. Problem naprawił im jakiś inny znajomy. Pytałem się tych znajomych jak on im to zrobił to powiedzieli że "chyba zwiększył pamięć drukarki w DOSie" (oni maja bardzo małe pojęcie o kompach tak więc nie wiem czy mieli na myśli konsole czy BIOSa).
    Na koniec dodam jeszcze tylko, że sterowniki są zainstalowane poprawnie a tusz jest wsadzony całkiem nowy i jest pełny. Zainstalowany system- WinXP. I jak już wspominałem przed wymianą płyty zawsze wszystko było OK.

Z góry dzieki za pomoc :)
  • Poziom 10  
    Jak rozumie, nikt nie spotkał się nigdy z czymś takim? :(
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Primo, spróbuj z innym przewodem USB. Dobrym USB 2.0; w 50% przypadków pomaga.
    Druga połowa uzdrawia się po instalacji nowych sterowników z www.canon-europa.com
  • Poziom 10  
    canonier, masz rację. Problem rozwiązany. Problem leżał po stronie kabla, w właściwie przedłużacza USB. Po podłączeniu drukarki bezpośrednio do komputera drukowanie przebiegło bez problemu. Potem znowu podłączyłem pod przedłużkę i drukowanie nie powiodło się. Bo jak się domyślam sam kabelek z drukarki jest przystosowany zarówno do USB 2.0 jaki USB 1.1, ale wygląda na to, że mój przedłużacz USB jest w wersji 1.1.